Sázkové kanceláře mají díky Olympijským hrám opět žně, možná padne i rekord z mistrovství ve fotbale

11:23 | fa ra | Diskuze

Olympijské hry v Brazílii sázkaře táhnou, sázkové kanceláře v Česku zatím přijaly tikety zhruba za 300 milionů korun.

Foto: Web4Trader

Nejvíce se sází na fotbal, díky úspěšným českým hráčkám i na tenis. Sázkové kanceláře očekávají, že se začátkem atletického programu se zájem ještě zvýší a padne olympijský rekord ze zimních her v Soči 2014, který byl zhruba 800 milionů korun. Zatím nejvyšší čistou výhru vyplatila Fortuna, kde sázkař díky vítězství cyklisty Fabiana Cancellary v časovce získal 100.000 korun.

"Sázky zatím překročily 110 milionů korun. Největší zájem evidujeme o tenis, mužský i ženský fotbal, basketbal a volejbal. Překvapivě velký zájem je také o lukostřelbu, která je divácky velmi atraktivní. Další vlnu sázek očekáváme se startem atletických disciplin," sdělil ČTK mediální zástupce Tipsportu Michal Peterka.

Fortuna zatím přijala sázky zhruba za 140 milionů korun. Nejvíce se sází na fotbal, tenis, basketbal a také na sporty s českou účastí a výraznější medailovou nadějí. "V případě tenisu se jasně ukazuje, jakým pozitivním způsobem se v zájmu sázejících odráží skvělé výsledky českých sportovců," doplnil mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Chance eviduje sázky za 22 milionů korun. "Ale jsme relativně na začátku. Většina českých olympijských nadějí do hry teprve vstoupí. Stejně jako velké hvězdy, jako například sprinter Usain Bolt," dodala mluvčí Chance Markéta Světlíková.

Tipsport, Fortuna a Chance drží v Česku podle údajů asociace Apkurs, která tyto společnosti sdružuje, 92 procent na trhu kurzových sázek. Ostatní firmy absolutní výši tržeb na jednotlivé akce obvykle nezveřejňují. Dá se však předpokládat, že celkové náběry zatím dosáhly zhruba 300 milionů korun.

Zdroj:čtk
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.