Saxo a FXCM zvyšují marže na libru v důsledku obav z brexitu

09:46 | Miloš Kotek | Diskuze

Saxo Bank A/S a FXCM Inc. zvyšují požadavek na marži při obchodování s librou. Obě společnosti byly silně zasaženy na začátku minulého roku, když švýcarská centrální banka uvolnila strop na obchodování s eurem, takže nyní v důsledku obav z referenda 23. června o setrvání Velké Británie v EU zvyšují obchodní marže požadované u obchodování s britskou librou.

Foto: Stux

 

Dánská společnost Saxo Bank zvyšuje svým klientům marži na obchodování s librou z minulých 2 % na současných 7 %. Toto zvýšení jde na vrub obavám z výsledků posledních průzkumů, které naznačují, že by Británie mohla vystoupit z EU. Společnost FXCM, se sídlem v New Yorku zvýší marže na libru a euro 10. června a další zvýšení přijde 17. června.

Graf implikované volatility

 

 Zdroj: Bloomberg

Claus Nielsen, šéf Saxo Bank k tomu uvádí, že „referendum je důležitá tržní událost, která může vést k narušení trhů a mít vliv na ceny a likviditu některých tržních aktiv.“ Společnost zaslala svým klientům mail s tím, že pokud se bude volatilita ještě zvyšovat, přistoupí k dalšímu zvýšení marže na obchodování.

Saxo Bank „monitorovala implikovanou volatilitu v minulých dvou měsících a dospěla k názoru, že marže ve výši 7 % je odpovídající, přiměřená a obezřetná. Používáme stejnou metodologii u všech analýz, které se vztahují k podobným produktům“.

Saxo Bank tvrdí, že další úpravy obchodních marží by se mohly dotknout transakcí s librou, eurem, švýcarskýcm frankem, japonským jenem a se zlatem. Z obchodních instrumentů by se to mohlo týkat, britských CFD, evropských CFD indexů, jednotlivých britských akcií a britských opcí. Změny vstoupí v platnost 16. června.

„Čelit události tohoto významu s menším než 5 až 7% požadavkem na obchodní marži by nebylo moudré a dalo by drobným obchodníkům špatnou představu o doprovodné volatilitě a riziku,“ prohlásil Nielsen.

Podle pondělního prohlášení společnosti IG Markets Ltd. Společnost také zvýší 10. června marži na obchodování s FTSE 100 a další zvýšení může nastat 17. června a 22. června.

V pondělním obchodování klesla libra vůči dolaru na třítýdenní minimum a implikovaná volatilita prudce vzrostla. Poslední průzkum společnost YouGov Plc pro ITV Plc uvádí, že 45 % britských voličů si přeje odejít z EU a 41 % voličů si přeje zůstat. Průzkum společnosti TNS, která se zabývá výzkum trhů, uvádí, že 43 % britských voličů si přeje odchod a 41 % voličů si přeje zůstat v EU. Nicméně tyto předvolební odhady se mohou měnit.

V lednu 2015 měnila Saxo Bank několikrát požadavky na obchodní marže v důsledku zvýšené volatility švýcarského franku po rozhodnutí SNB o uvolnění kurzu švýcarského franku k euru. Tehdejší ztráty rozpočítala Saxo Bank rovnoměrně mezi své klienty. Společnost FXCM se dostala do účetní ztráty a byla zachráněna společností Jefferies Group se sídlem v New Yorku, která prohlásila, že poskytne FXCM 300 miliónů dolarů k tomu, aby brokerská společnost dostála kapitálové přiměřenosti a pokračovala v normálním provozu.

 

Zdroj:Bloomberg, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.