S&P 500 Index vykazuje známky přehřátí

11:55 | wa pe | Diskuze

Akciový index S&P 500 pokračoval minulý týden v pohybu vzhůru, přestože již předtím v krátkém čase výrazně vzrostl. Doteď vzrostl Index SPX o 145 bodů v období něco málo přes jeden měsíc. Mimoto se „vyškrábal“ z horního modifikovaného Bollingerova pásma (mBB), což je známkou, že se jedná o překoupený trh.

Ve skutečnosti indikoval mBB signál k prodeji 30. října a hned na druhý den došlo k stop-out prodejům. SPX se nyní znovu nachází nad +4-sigma pásmem. K dalšímu podnětu k prodeji dojde, jakmile se přiblíží pod pásmo+3-sigma. Toto pásmo je aktuálně na 2096,5 a stále stoupá.

Toto uspořádání mBB systému je velmi podobné vývoji v období říjen–prosinec 2014. Tehdy došlo k signálu nákupu po přiblížení k nízkým hodnotám, následovaným předčasným vybídnutím k prodeji v listopadu 2014 a konečně k výnosnému signálu k prodeji v prosinci 2014.

 

Zdroj:MW
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.