Šance na hacknutí bitcoinové peněženky je stejná jako vyhrát v loterii devětkrát za sebou

11:49 | Ne Ro | 1 komentář / 1 nový

Bitcoinoví skeptikové, kteří se drží od virtuálních měn dál kvůli obavám, že by mohli přijít o peníze, si mohou oddychnout. Pravděpodobnost, že se někomu podaří uhádnout jejich soukromý bitcoinový klíč je prakticky nulová.

Ilustrativní obrázek
Foto: BTC Keychain

Podle Briana Liottiho z Crypto Aquarium je šance na hacknutí bitcoinové peněženky stejná asi jako pravděpodobnost, že vyhrajete v loterii devětkrát za sebou.

Zdroj: Crypto Aquarium

Poslední dobou stále znovu a znovu čteme zprávy o tom, jak se hackerům podařilo ukrást nějaké relativně velké množství tokenů. Při bližším zkoumání však podle Liottiho zjistíme, že přitom nešlo o prolomení bezpečnostní ochrany bitcoinové peněženky, nýbrž o nějaký jiný slabý článek, který s bezpečnostní blockchainu bezprostředně nesouvisel.

Příkladem takovéto krádeže může být třeba moment, kdy Steve Wozniak přišel o 70 tisíc USD prodejem držených bitcoinů. Ani zde nešlo o prolomení kyberbezpečnosti, nýbrž o skutečnost, že bitcoin prodal v transakci kreditní kartou, nicméně platba byla posléze stornována, zatímco dříve držené bitcoiny mu už pak nikdo nevrátil.

Na druhou stranu je Liottiho optimismus zapotřebí poněkud krotit. Je sice fajn, že uhádnout klíč k dané bitcoinové peněžence je v podstatě (či přesněji řečeno relativně) nemožné. Nesmíme však zapomínat, že každý systém je bezpečný pouze do té míry, do níž je bezpečný jeho nejslabší článek. Závěrem lze proto konstatovat, že bitcoinové megaloupeže se opakovaně dějí, nicméně nejspíš pomocí prolomení bezpečnosti jiných článků, než jaký představuje virtuální peněženka.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
My jsme v tom obezřetní nakupujeme do vlastních peněženek na http://www.ccshop.cz a věřím, že do penze nám to tam na penzi zůstane :-D
Vstoupit do diskuze


Související články
Ilustrativní obrázek

Dominik Stroukal: Bitcoin si prožil zásadní rok

Ilustrativní obrázek

Kryptoměny – tři základní rizika

Ilustrativní obrázek

Jediná velryba stála za bull runem Bitcoinu v roce 2017, tvrdí badatelé

Ilustrativní obrázek

Ve Francii budou nově akceptovat BTC ve 25 000 obchodech

Ilustrativní obrázek

Bitcoinové cenové bubliny z dlouhodobého pohledu. Nastává panika?

Ilustrativní obrázek

Rakouský operátor akceptuje kryptoměnyČti více
Ilustrativní obrázek

E-shopy na platformě Shoptet loni prodaly za 36 miliard korun, meziročně zvýšily celkový obrat o polovinu

Ilustrativní obrázek

Lidé preferují úsporné a zároveň ekologické bydlení

Ilustrativní obrázek

Komentář k výpadku systému v rámci programu COVID Nájemné a COVID Gastro

Ilustrativní obrázek

Tři hrozby roku 2021, které mohou ohrozit vaše finance

Ilustrativní obrázek

Německá burza otevřela na kladné nule

Ilustrativní obrázek

Asijským akciím se na úvod týdne dařilo

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.