S BoT mimo hru nakupujte THB

07:35 | fa ra | Diskuze

Zasedání BoJ a Fedu mají na trhy zklidňující vliv a investoři se mohou vrátit k riskantnějším aktivům.

Foto: Peter Hellberg

Ohledně EM měn zůstáváme býčí a nadále hledáme příležitosti ve státech s upevňujícími se ekonomickými ukazateli, stabilními zisky a nízkou závislostí na vývozu komodit. Tato kritéria splňuje Thajsko. Thajská banka v poslední době nechala úrokovou sazbu na 1,50%. Protože hospodářské výsledky se nadále zlepšují, očekáváme, že BoT se rozhodne nevyužít monetární politiku na ochranu THB před posilováním. Růst vykazuje známky solidního zlepšení, výrobní PMI stouplo po poklesu na 49,3 na 49,8 a naznačuje, že HDP zůstává meziročně v riskantním tempu 3,5%. Inflace zůstává utlumená spotřebitelskou inflací meziročně na 0,29%. Vzhledem ke zlepšujícím se podmínkám se zdá, že není důvod měnit podpůrné monetární podmínky silnějším THB, který by podpořil urychlení růstu vedením BoT, a tím by klesla pravděpodobnost snížení sazeb v roce 2017.

Rostoucí přebytky Thajska kladou přetrvávající tlak na THB. BoT pak musela vstoupit do hry, aby ukončila přebytečnou likviditu přímou FX intervencí. Intervence zvýšila letos FX rezervy o 26 miliard dolarů na 180,7 miliard dolarů. Existují náznaky, že banky drží přebytečný kapitál kvůli nedostatečné návratnosti výnosů dluhopisů v krátkodobých možnostech. Navíc narůstá očekávání, že fiskální stimuly vlády povedou k růstu úvěrů a poskytnou úvěrové příležitosti pro likviditu. Poslední dobou se ale THB vrací zpátky do BoT, než aby se půjčoval do reálné ekonomiky. Pokud by se přebytky zvýšily a/nebo banky budou dál sedět na penězích, BoT by byla nucena zareagovat.

BoT má několik možností, například nedělat nic v naději, že Fed zvýší sazby, uvolnit tlak z riskantních aktiv, řídit požadavek na rezervy (RRR), zpomalit FX intervenci ze současných 3-4 miliard dolarů měsíčně. A nakonec by BoT mohla snížit úrokové sazby a tím snížit spekulativní poptávku a cenu sterilizace. BoT ale poslední dobou vyjádřila spokojenost s politickou strategií a není pravděpodobné, že by ji měnila, aby se vypořádala s problémy přebytečné likvidity. Proto zůstáváme ohledně THB býčí a očekáváme, že USD/THB rozšíří medvědí trend na 34,50. Tradeři očeká

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.