Rychlost datového přenosu nových telefonů iPhone může pokulhávat za konkurencí

17:13 | wa pe | Diskuze

Společnost Apple a její nové chytré telefony iPhone mohou být značně znevýhodněny oproti srovnatelné konkurenci ze strany Samsung, obávají se v agentuře Bloomberg.

Foto: Sabine Paul Croce

V minulých modelech iPhone se Apple spoléhala na dva dodavatele modemů, tak aby se vyhnula závislosti na jediném producentovi. V případě iPhone 8 toto nebude možné, jelikož dosud disponuje technologii 1gigabajtových modemů pouze společnost Qualcomm, se kterou se navíc Apple dlouhodobě soudí ohledně licenčních poplatků. Ve vývoji 1gigabajtových modemů je nejdále konkurenční Intel, tyto modemy však nebudou do uvedení iPhone 8 připraveny. Analytici se obávají, že v případě, že nové iPhone 8 nebudou schopny naplno využít vyšších rychlostí mobilních operátorů, mohlo by to znamenat značnou konkurenční nevýhodu oproti produktům Samsung.

Zdroj:SA
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.