Rusko míří k zářijovému snížení sazeb

07:10 | Swissquote Ltd | Diskuze

Rubl pokračuje ve vzestupném momentu, momentálně se obchoduje pod 65 rubly za dolar.

Foto: Waltie

Situace se pro zemi lepší, protože hospodářský výhled vykazuje známky jasného zlepšení. Červencové údaje o inflaci spadly na nejnižší úroveň za poslední dva roky - na meziročních 7,2%. Mohlo by se zdát, že strategie monetární politiky Elviry Nabiullianové se vyplácí. Navíc hlava Ruské centrální banky dala jasně najevo, že jedním z jejích hlavních cílů je zvýšit devizové a zlaté rezervy na 500 miliard dolarů, aby co nejvíce podpořila svoji měnu zlatem. To se jeví vzhledem k současnému kontextu globální nejistoty jako chytrý tah a tato strategie určitě pomáhá Rusku přitahovat investory.

Minulý čtvrtek zveřejněné údaje vykazují ruské zlaté a devizové rezervy v hodnotě 394,4 miliard dolarů a naznačují pokračující vzestup k cílové hodnotě centrální banky.

Zatím peníze tečou do rublu, zatímco ropa se i přes odraz stále obchoduje na nízké úrovni. Korelace mezi ropou a rublem se snižuje. Jsme přesvědčeni, že ceny ropy nejsou momentálně hlavním zaměřením trhu.

Z našeho pohledu současný příliv rublu pochází spíš ze snížení kontroly centrální banky. Například Bank of England snížila na začátku minulého týdne poprvé po sedmi letech sazby a oznámila, že chce výrazně rozšířit cíl nákupního programu. Peníze poplynou na finanční trhy a myslíme si, že investoři budou všude možně usilovat o zisk. Struktura trhu se definitivně mění. Akcie se nyní nakupují kvůli výnosům z dividend, zatímco dluhopisy se pořizují kvůli zhodnocení kapitálu. Proto vidíme příliv do RUB.

Ruská měny potom posiluje a tento celkový vzestup je třeba sledovat. Proto si myslíme, že Ruská banka pravděpodobně na příštím zasedání v září začne znovu uvolňovat. K poslednímu snížení sazeb došlo v červnu, kdy se sazby snížily z 11% na 10,5%. Nyní očekáváme snížení na 10% - což je stále sazba, jaké nelze dosáhnout nikde jinde na trzích. RUB je určitě vhodný pro obchod carry a měl by dál posilovat. RUB nyní využívá postavení bezpečného ráje.

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.