Ruská centrální banka promeškala možnost snížit klíčovou sazbu

05.05.2016 08:00 | Swissquote Ltd | Diskuze

Rubl posiluje od chvíle, kdy na začátku ledna dosáhl proti dolaru absolutní minimum. Tehdy se jeden dolar rovnal 82 rublům. Nyní USDRUB oslabil pod 65 a vzestupný tlak by měl pokračovat, pokud bude dál probíhat odraz cen ropy. Výhled na ruské výnosy z ropy je pozitivnější i přes globální přezásobení. Očekávání vyšší poptávky po ropě v příštích letech a obavy z výrazného zvýšení ropy tlačí cenu této komodity výš.

Foto: Evgeny

Stále jsme přesvědčeni, že probíhající vzestup rublu je střednědobě v ohrožení, protože vývoz bude zřejmě dál strádat. Silnější měna vyrovnává pozitivní vliv na odraz ropy. Ruská centrální banka ale promarnila na zasedání v pátek 29. dubna příležitost oslabit rubl o 0,5%, protože jsme pevně přesvědčeni, že současná úroveň rublu představuje možnost normalizovat monetární politiku. Nepříznivý dopad na inflaci bude v každém případě vyvážený silnější měnou a vyššími cenami ropy.

Bedlivě sledovaná inflace rychle klesá. Meziročně poklesla na hodnotu kolem 7%, což je ale stále příliš vysoká úroveň. Přesto to v dnešním světě znamená nedostatek vysoce výnosných aktiv. Takže investoři chňapají po Rusku. Udržování dvouciferné míry inflace situaci samozřejmě nepomáhá. Dlouhodobé investice dopadají nejhůř na tuto sazbu a prémie požadované za investice, aby byly ziskové, jsou pak příliš vysoké.

Náš pohled na USDRUB je medvědí. Dolar by měl táhnout pár ještě níž, protože mírný přístup Federálního rezervního systému ukazuje převládající potíže americké ekonomiky. Tříměsíčním cílem je 60 rublů za dolar.

 

Swissquote

 

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.