Rozhodnutí Fedu o sazbách; Dow Jones na historickém maximu, EUR/USD nad 1,2000

18:17 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

V hledáčku dne je jednoznačně setkání FEDu. Očekává se, že úrokové sazby zůstanou na stejné výši, i když účastníci trhu se těší na změny v rozvaze. Americký dolar se vrátil před oznámením, je zde tlak EUR/USD nad 1,2000 a Dow Jones je na novém rekordním maximu během šestého po sobě jdoucího pozitivního měsíce v řadě.

Foto: JFD Brokers

Americký dolar byl v úterý a ve středu brzy ráno pod tlakem a před koncem dvoudenního setkání Federálního rezervního systému, zatímco americké indexy zaznamenaly nové rekordní výnosy. Třetí letošní růst sazeb je za rohem, nicméně je velmi nepravděpodobné, že by se tak na této schůzi stalo. Nejpravděpodobnějším scénářem je, že předsedkyně Fedu Janet Yellenová potvrdí spekulace o dalším zvýšení sazeb o 25 bazických bodů v roce 2017 a dodá, že bylo rozhodnuto snížit rozvahu. Plán snižování rozvahy je další utahovací akcí, která by mohla zpomalit tempo růstu sazeb. V současné době jsou úrokové sazby Fedu na 1,25% po dvou zvýšeních o čtvrt bodu v roce 2017. Ekonomické projekce FOMC, stejně jako tisková konference Yellenové, budou pod mikroskopem účastníků trhu.

Fed

Deficit běžného účtu v USA, který byl vydán včera, dosáhl nejvyšší úrovně od roku 2008, ve druhém čtvrtletí ve výši 123,1 miliardy dolarů oproti 113,5 miliardy dolarů před očekáváním 115,1 miliardy dolarů. Nová bydlení v srpnu překonali předpovědi o 5tis a zvedli se na 1,18B, což je o 0,8% pod číslem z minulého měsíce, které se revidovalo až na 1,19B. Stavební povolení se v srpnu dostalo 1.3B, což se v červenci dostalo nad rámec tržního konsensu 1,22B a 1,23M. Míra inflace překonala růst, který byl větší než se očekávalo, na 1,9% v srpnu, což je jen mírně pod 2,0% inflačním cílem Fedu. Míra nezaměstnanosti je na velmi nízká, na úrovni 4,4%, zatímco ekonomika přidala více 150tis nefarmářských pracovních míst v posledních třech měsících a sektor zaměstnanosti tak posílil.

Euro konsolidovalo proti většině svých hlavních měn po vydání údajů ZEW, které vyvolaly smíšené emoce. Německé ekonomické sentimenty ZEW se zvýšily na 17,0 v září oproti 10,0 a současná situace se zvýšila na 87,9 proti 86,7. Ekonomické sentimenty pro eurozónu jako celek však nedokázaly poskytnout stejný dojem. Nedostatek prognóz byl 31,7 oproti očekávání trhu 32,4 a 29,3 v předchozím měsíci.

EUR

EUR / USD - Technický výhled

Posledních pět dní je pro EUR / USD velmi zajímavé. Euro včera oproti americkému dolaru zveřejnilo další zelený den a dosáhlo našeho doporučeného cíle na úrovni 1.2000. Dalším cílem, který je potřeba sledovat, je úroveň odporu 1,2090, 32měsíční high, kterou v posledních dvou týdnech překonal.

Z technického hlediska se meziměsíčně měnový pár stále rozvíjí nad úrovní 50-SMA a zaznamenává sedmý vzestupný měsíc v řadě. Na denním grafu se indikátor RSI zvyšuje nad úroveň 50, zatímco se oscilátor MACD blíží ke spouštěcí linii pro býčí crossover a pohybuje se po pozitivní cestě.

EUR/USD

Dow Jones Industrial Average - technický výhled

Dow Jones Industrial Average zveřejňuje šestý zelený přímý měsíc a zaznamenává nové historické high v blízkosti cenové úrovně 22385. Prudký nákupní zájem přiměl cenu zvýšit svou hodnotu o více než 8% a po odrazu z bariéry podpory 17470 zahájil vzestupný pohyb. Každodenně se cena za posledních 12 dní pohybuje výše, poté, co zasáhla stoupající trendovou linii, které se drží od listopadu roku 2016.

Očekáváme další potenciální posun na novou úroveň. Technické ukazatele potvrzují býčí myšlenku, protože se obojí pohybuje výše. Indikátor RSI vyskočil nad úroveň 70 a oscilátor MACD stoupl nad spouštěcí linii se silnou hybností.

US30Cash

USD/JPY - Technický výhled

Dnešní velká událost bude řídit pár USD/JPY. Pokud předsedkyně Fedu Yellenová vyjádří obezřetnost vůči americkému hospodářství, bude tlačit cenu dolů až na bariéru 110,65 - 111,00. Na druhou stranu, pokud bude Yellenová optimistická, může způsobit vzestupný pohyb dvojice, která prodlouží své zisky směrem k rezistenci 112.40.

V současné době cena klesla pod 38,2% úrovně Fibonacciho retracementu s high na 118,60 a low na 107,30, zatímco se obchoduje v blízkosti 200-denní SMA. Indikační ukazatel RSI se drží v oblasti vzestupu, avšak s malou hybností a je skloněn dolů. Navíc oscilátor MACD stoupá nad nulovou a spouštěcí linii.

USD/JPY

GBP/USD - Technický výhled

Sterling ztratil některé zisky z předchozího agresivního býčího běhu proti dolaru, když se vrátil zpět na 15měsíční maximum na úrovni 1.3616. Pár GBP/USD přidal tento měsíc více než 4,6%, zatímco tento týden přetrhává čtyři po sobě jdoucí vítězné zasedání a vytváří negativní týden. Nyní se cabel rozvíjí v oblasti 1,3445 - 1,3616 a očekáváme penetraci v obou směrech, aby bylo jasné pokračování trendu.

Na krátkodobém grafu stojí MACD oscilátor nad spouštěcí linií, zatímco ukazatel RSI leží v překoupené zóně. Také stochastický oscilátor zaznamenal medvědí crossover se svými klouzavými průměry v překoupené zóně, což naznačuje medvědí pohyb.

GBP/USD

 

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.