Rozhodnutí BoE o sazbách GBP zřejmě neovlivní

09.05.2016 09:58 | Swissquote Ltd | Diskuze

Tradeři dál hledají spouštěče oslabení GBP před britským referendem o setrvání v EU poté, co se nejistota ohledně Brexitu minulý týden snížila. Tento týden přinese dvě takové události. Trh, ohledně libry stále krátký, dostane oznámení BoE o sazbách a zprávu o inflaci a doufá, že nová informace pozice podpoří.

Foto: Web4Trader

Rozhodnutí BoE o sazbách nebude podstatné, protože trhy se sazbami vstřebaly už i zvýšení pro rok 2017, takže pochybnosti BoE mohou působit ještě umírněněji (a odhalit naprostý zvrat politického směru). Předcházející zveřejnění britského HDP z 1. čtvrtletí a údajů jako průmyslová výroba a stavebnictví (služby zůstávají světlým bodem) potvrdily zpomalování ekonomiky, jež odráží do značné míry obavy z referenda o EU. Hospodářské oslabení odráží umírněný postoj BoE.

Zpráva o inflaci se zaměří na rozsah úpravy výhledu inflace BoE a nepředpokládaných výdajů po hlasování o Brexitu. Očekáváme, že zmínky o této události se omezí na minimum, protože banka se bude snažit o neutrální postoj. Pro guvernéra BoE Carneyho bude ale obtížné zachovat vyváženost, protože už se nechal slyšet, že Brexit představuje pro Británii velké ekonomické riziko. V současné době se výhledy BoE o hlasování jen zmiňují, aniž by zahrnovaly některý ze scénářů. Bez ohledu na výhled se obáváme extrémní ekonomické reakce, která výhledy BoE zcela odsune.

Vzhledem k binárnímu aspektu hlasování není pravděpodobné, že by symetrický výhled BoE o riziku růstu a inflace problém podstatněji osvětlil. Mimo politicky korektní Británii panuje názor, že Brexit přinese britské ekonomice šok růstu, který současné výhledy nezahrnují. Ozývají se hlasy, že BoE ve snaze o nestrannost vytvoří dva výhledy (pro setrvání i odchod), aby situaci zvládla.

Proti libře nyní stojí politická nejistota i nejistota výsledku hlasování a vysoká citlivost k odporu k riziku. Falešné prolomení GBP/USD nad 1,4700 mířící k oblasti rezistence na 1,4800 naznačuje zvrat býčího momenta. Očekáváme medvědí korekci k 1,4298.

 

Swissquote

 

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.