Rok Refinansa: online platforma Skupiny MONETA refinancovala hypotéky za téměř 2 miliardy korun

14:42 | E V | Diskuze

Možnost sjednat si refinancování hypotéky z pohodlí domova za pomoci bezplatného online ocenění nemovitostí a automatického vygenerování úvěrových smluv znamenala před rokem průlomový milník v digitalizaci tuzemských bankovních služeb.

Ilustrativní obrázek
Foto: Moneta Money Bank

Podíl služby Refinanso na celkovém refinancování hypoték ve Skupině MONETA nyní činí 25 %. Aktuální úroková sazba činí 1,49 % p.a., RPSN 2,27 %.

Miroslav K. a Veronika M. z Líbeznic byli vůbec prvními klienty v České republice, kteří si právě před rokem sjednali refinancování hypotéky plně online. Využili inovativní službu Refinanso.cz. „Hledal jsem možnosti refinancovaní hypotéky a na Refinanso mě zaujala příznivá úroková sazba i možnost sjednat hypotéku online bez nutnosti chodit na pobočku banky. Vše jsme řešili online z domova v čase, který nám vyhovoval. Zajímavý byl i způsob ověření identity pomocí úsměvu,“ zaznamenal tehdy svou zkušenost se službou Refinanso Miroslav K.

Od té doby banka sjednala prostřednictvím služby Refinanso.cz dalších 828 hypoték za účelem refinancování v objemu 1,95 miliardy korun. „Klienti, kteří využili online proces sjednání, v průměru získali úrok 1,69 % p.a. s průměrnou výší hypotéky 2,28 milionu Kč, přičemž nejčastější je 7letá fixace,“ říká Matěj Novák, senior manažer hypoték a externí distribuce MONETA Money Bank.


Pokročilé digitální nástroje se ruku v ruce s minimalizací personálních nákladů následně promítají do nízké úrokové sazby. „Vše začíná v online kalkulačce, kde si klienti nastaví parametry své refinancované hypotéky. Předschválení úvěru pak nezabere déle než 2 minuty a zajistí garanci sazby na 30 dnů. Pokud banka úvěr předschválí, postoupí k ocenění nemovitosti, které často probíhá pouze online. Potom zbývá nahrát základní dokumenty jako úvěrovou smlouvu a výpis z účtu k finálnímu schválení. Totožnost se také ověřuje z pohodlí domova pomocí aplikace Smart Banka v mobilním telefonu,“ vysvětluje Matěj Novák s tím, že celý proces až k vygenerování návrhu smlouvy lze projí za 15 minut. Pokud klient potřebuje více času, může se k rozpracované žádosti kdykoliv vrátit pomocí odkazu, který má v e-mailu. V případě potřeby jsou k dispozici také specialisté na telefonu a smlouvu lze podepsat i na jakékoliv pobočce banky.


V oblasti hypoték MONETA svůj digitální servis neustále zlepšuje. Předschválení nových hypotečních úvěrů na několik kliknutí v prostředí online kalkulačky je možné od loňského listopadu. „Na projektu Refinansa jsme začali pracovat ještě před pandemií, tedy v době, kdy bylo ke strategii digitalizace hypotečního procesu mnoho lidí skeptických. Objemy online refinancovaných hypoték, které jsme za loňský rok dokázali sjednat, nám ale daly za pravdu: i díky těmto výsledkům předpokládáme, že do konce letošního roku budeme schopni digitálně refinancovat hypotéky v objemu 5 miliard korun. Naším dalším cílem je umožnit plné online sjednání i nových hypoték a nabídnout našim klientům naprosto jednoduchý proces, který zvládne během několika minut opravdu každý, prohlásil v této souvislosti předseda představenstva MONETA Money Bank Tomáš Spurný.

Zdroj:Jan Cihlář, BEAUFORT s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Odklad splátek a prodloužení bezpoplatkových akcí

Ilustrativní obrázek

Nová aplikace Atlas cen odhaluje skutečné prodejní ceny nemovitostí

Ilustrativní obrázek

Česko se zavázalo od příštího roku výrazně zvýšit energetické úspory. Dosud však cíl naplnilo pouze ze třetiny

Ilustrativní obrázek

Raiffeisen stavební spořitelna: „Díky ženám bydlíme lépe..."

Ilustrativní obrázek

Města v blízkosti Prahy se rozrůstají a rapidně zdražují

Ilustrativní obrázek

Bacha na přístupové cesty do činžovních domůČti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza mírně v zelených číslech

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie dnes převážně klesaly

Ilustrativní obrázek

Německý DAX posiluje

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie posilovaly, výnosy australských dluhopisů výrazně klesly po navýšení QE

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v záporných číslech

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy v poklesu, výnosy japonských dluhopisů nejvýše od roku 2016

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.