Rodičům dětí do šesti let začne MONETA finančně přispívat na hlídání a školky

14:43 | E V | Diskuze

Vedení Skupiny MONETA schválilo novou koncepci motivace a podpory návratu svých zaměstnanců z mateřské a rodičovské dovolené.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Od prvního února začne proto banka vyplácet rodičům zaměstnaným v rámci Skupiny finanční příspěvky na měsíční či roční bázi v závislosti od věku dítěte. Roční náklady na financování tohoto zaměstnaneckého benefitu MONETA vyčíslila na téměř 4,5 milionu korun.

Finanční podpora platí pro všechny zaměstnance, kteří se buď vrací z rodičovské dovolené, nebo mají děti do 6 let věku. „Smyslem tohoto rozhodnutí bylo podpořit naše zaměstnance, kteří se stali rodiči, aby zůstali v kontaktu se svým oborem a mohli se vrátit do práce co možná nejsnadněji,“ potvrdila v této souvislosti ředitelka HR Skupiny MONETA Klára Escobar.

Rodičům dětí do tří let věku bude příspěvek sloužit k částečné úhradě nákladů spojených s hlídáním dětí, v případě potomků od tří do šesti let pak mohou zaměstnanci banky tento benefit využít například k pokrytí nákladů na jimi vybrané předškolní zařízení. Finanční odměna je odstupňována právě na základě věku dítěte v rozmezí od 5 tisíc korun měsíčně do 10 tisíc korun ročně. Nárok na příspěvek tak budou mít nejenom zaměstnanci, kteří se od 1. února letošního roku a v dalších letech vrací z mateřské či rodičovské dovolené, ale i ti, kteří se již do banky vrátili a jejich dítě spadá do některé z výše uvedených věkových kategorií. „V letošním roce proto očekáváme náklady na tento zaměstnanecký bonus přesahující 3,2 milionu korun. Od příštího roku by pak mělo jít o náklady banky ve výši téměř 4,5 milionu,“ dodala Klára Escobar.

Návrh přijalo vedení banky na základě doporučení poradního orgánu představenstva, komise MON FAIR. Ta se zabývá především otázkami diverzity, genderové vyváženosti a inkluze. Díky aktivitám v této oblasti byla MONETA vloni v lednu jako vůbec jediná firma z České republiky zařazena do prestižního Indexu genderové rovnosti společnosti Bloomberg.

Zdroj:Jan Cihlář, BEAUFORT s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Rodinná firma z Jičínska Aveflor vyrábějící zdravotnické prostředky roste nejen v ČR, ale i v zahraničí

Ilustrativní obrázek

Zaloto spouští otevřené žebříčky finančních poradců

Ilustrativní obrázek

Změny v ready-made firmách

Ilustrativní obrázek

Pivovary Staropramen loni prodaly 3,19 milionu hektolitrů piva

Ilustrativní obrázek

Optimismus na hliněných nohách

Ilustrativní obrázek

NVIDIA reportovala ve čtvrtletní zprávě rekordní výnosy a zvýšení poptávky po grafických kartách RTXČti více
Ilustrativní obrázek

Česká zbrojovka vydává dluhopisy na financování akvizice Coltu

Ilustrativní obrázek

Německá burza otevřela v lehkém plusu, Bayer reportoval horší než očekávané 4Q a snížení dividendy

Ilustrativní obrázek

Pražská burza otevřela solidním růstem

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 25.2.2021

Ilustrativní obrázek

Asijským akciím se dnes dařilo

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 25.2.2021

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.