Riskantní obchody vypadají stále lákavě

07:47 | Swissquote Ltd | Diskuze

Přes mírný vzestup globálních výnosových křivek zůstávají carry obchody s měnami EM zajímavé.

Foto: Public Domain

Trhy mají v období klidu sklon příliš analyzovat, hledají potenciální rušivé síly. Je třeba zůstávat ostražitý, ale je velmi pravděpodobné, že se objeví vhodná chvíle pro akceptování. Ano, na okrajích jsou rizika, ale zatím žádné z nich nevypadá natolik podstatné, aby překazilo riziku nakloněnou náladu. Žhavým tématem se s blížícím se řešením amerického prezidentského cyklu a obnoveným rizikem ve Španělsku stávají politici, ale nic z toho zatím trhy neznervózňuje. Pokud trhy dokáží setřást potenciální roztříštění největší světové hospodářské unie jako důsledek hlasování o brexitu, tak co jiného by je mohlo rozházet? Trump v Bílém domě neznamená nutně konec světa, i když by to bylo znepokojivé. Myslíme si, že trhy jsou nyní v takzvaném „zlatovlasém“ období a tradeři řídící se selským rozumem by se měli chopit příležitosti. Dokonce i současná nálada nenakloněná riziku kvůli výprodeji Deutsche Bank by měla pominout a DOJ zřejmě spíš přijme pokutu, než odpovědnost za zhroucení největší německé banky a (možnou) další finanční krizi.

S rizikem ústupu zvýšení sazeb Fedu a otázkami vznášejícími se nad účinností dalšího uvolňování, jsou trhy stále podporované vstřícnou monetární politikou a sílícím tlakem na další fiskální výdaje. Globální růst by se měl mírně zvýšit o 3%, to je ale mimo obavy z recese. Měli bychom být svědky zpomalení v USA, v Evropě a Velké Británii, ale Čína a rozvojové státy v čele s Asií oživují. Pokud jde o ceny, deflační síly mírně ustoupily, inflační ceny jsou přinejmenším slabé.

V oblasti trhu i přes očekávání růstu výnosů existuje drobný náznak, že k tomu dojde, ale vzestup u akcií naráží na “wall-of-money”, které uvízly v záporné oblasti a snaží se uvolnit. Volatilita napříč aktivy, ale především v oblasti FX trhů, se v zásadě vytratila. Nevyzpytatelné vlny krátkodobé volatility se rychle dostaly k prodejcům a směřují k méně ziskovým obchodům.

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.