Mezi zeměmi jejichž dluhopisy jsou pro Riedera zajímavými figurují Mexiko, Indie, Filipíny, které mají svůj zahraniční dluh buďto zajištěný, nebo přímo denominovaný v amerických dolarech, takže výnos není ohrožen slábnoucí domácí měnou.
Rieder je manažerem BlackRock Strategic Income Opportunities Fund, který spravuje finanční prostředky v celkové výši 31 miliard USD, stejně jako CIO oddělení fixních příjmů BlackRock, které úhrnem spravuje 4,5 bilionu USD.
Rieder označil za „krajní nespravedlnost“ skutečnost, že silné trhy jsou seskupeny s těmi slabšími, které by mohly trpět v podmínkách klesajících cen komodit, potenciálního zvýšení úrokových sazeb ve Spojených státech a konečně celkové geopolitické nestability.
Jako svou investici, která jde nejvíce proti proudu uvedl silné rozvíjející se trhy, jakými jsou Mexiko a Indie, které nabízí vyšší kvalitu úvěru než dluhopisy některých evropských zemí, dokonce i těch, které má Rieder v oblibě, jakou je například Portugalsko.
V Evropě jsou sazby drceny mohutným kvantitativním uvolňováním Evropské centrální banky, z čehož by mohly rozvojové trhy těžit.
Rieder uvedl, že zvýšení amerických úrokových sazeb je opožděné a věří, že americká ekonomika by měla příští rok zvládnout jejich zvýšení z 0 na 1 %.
Prohlásil, že těžce zkoušené dluhopisy spekulativního pásma mají stále svou hodnotu, a že atraktivní výnosy těchto cenných papírů by mohly představovat náhradu za jejich méně výkonné protějšky z investičního pásma.