Reuters: Průzkum mezi analytiky naznačuje chladnoucí postoj k asijským měnám

11:14 | Hů La | Diskuze

Podle průzkumu Reuters provedeným mezi analytiky by mohl čínský jüan a indická rupie dále oslabovat, i když méně, než se očekávalo, a to vzhledem ke zvýšené pravděpodobnosti, že březnové zvýšení úrokových sazeb americkou centrální bankou požene hodnotu dolaru výše.

Foto: Public Domain

Většina asijských měn od počátku roku vůči dolaru posílila, zejména kvůli nejistotám pramenícím z dopadu ekonomických politik nového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Dolar se ovšem opět vzchopil, především v očekávání pravděpodobného zvýšení úrokových sazeb v březnu.

Oslabování jüanu také podporují Trumpovy výroky na účet Pekingu, že Čína devalvovala svou měnu, aby získala obchodní výhody. Čínská měna by tak do konce srpna mohla oslabit na 7,03, případně na 7,12 v březnu 2018, což je více než 3 % propad oproti úterním 6,88.

Analytici v dalším průzkumu dále potvrdili zhoršující se náladu obchodníků vůči asijským měnám včetně indické rupie. Ta by měla do roka oslabit o více než 3 % z úterních 66,72 na 68,84.

I tak je trh méně pesimistický než v únoru, kdy jej indická centrální banka překvapila rozhodnutím nezměnit úrokové sazby.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.