Rétorika Fedu roste, ale data jsou smíšená

30.05.2016 09:45 | Swissquote Ltd | Diskuze

Minulý týden zveřejněné údaje naznačují, že klíčové oblasti americké ekonomiky zůstávají slabé a udrží v červnu Fed na uzdě. Některé oblasti hospodářství jsou vystaveny vnější poptávce. Objednávky trvanlivého zboží stouply z 1,9 na 3,4%, což je výš, než se očekávalo, protože stouply zakázky na letadla.

Foto: ctj71087

Nicméně toto zvýšení se očekávalo, když se neprojevilo v dubnových výsledcích. Přes slušné výsledky hlavních ukazatelů zpráva naznačuje, že poptávka továren nevykazuje známky výrazného zotavení po slabých výsledcích z 1. čtvrtletí. Zakázky letadel se dostaly na 65%, přidaly ještě 2,9% k doposud nejlepším výsledků. Zbytek zprávy nebyl tak zajímavý. Zakázky na zboží a služby, které se nepoužívají na stavbu dálnic, stouply o 0,4%, zatímco hlavní hmotná aktiva zklamala, poklesla o 0,8%.

Přes problematické výsledky pokračují členové Fedu v jestřábí rétorice. Guvernér Fedu Powell jasně naznačil, že je pro zvýšení sazeb v brzké budoucnosti, jakmile to výsledky dovolí. Powell zdůraznil, že jeho rozhodnutí není konečné a další směr vývoje je také závislý na příštích datech. Americké vklady, a tedy i USD, neřídí bombastické řeči Fedu, ale ekonomické výsledky. V reakci na neuspokojivé výsledky americké dluhopisy poklesly, dvouleté americké dluhopisy sklouzly prudce o 5 zb na 0,86%. DXY klesl o 0,04% na 95,15.

Očekáváme, že slabá globální poptávka se bude nadále přelévat do amerického růstu. Tuto nákazu ještě posílil prudký pokles výrobního PMI a testuje zvyšování růstu ve 2. čtvrtletí. Navíc slabé dubnové výsledky pracovního trhu se udrží i do příštího týdne s výsledkem NFP pod 100 tisíci. Náznaky futures fondů Fedu stojí nyní proti nám (54% pravděpodobnost červencového zvýšení), letos v létě zvýšení sazeb neočekáváme.

Očekáváme, že předsedkyně Fedu Yellenová poskytne naší teorii opatrně umírněnou podporu. Páteční projev na Harvardu žádné politické signály nenabídl. Je pravděpodobnější, že politický směr se dozvíme od J. Yellenové při projevu 6. června ve Filadelfii. Bude to pro ni rozhodující možnost naznačit signál o záměrech FOMC před zasedáním 14. - 15. června. Z pohledu základních údajů zůstáváme ohledně USD krátcí, myslíme si, že ke zvýšení sazeb o 25 zb dojde v listopadu nebo prosinci 2016.

 

Swissquote

 

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.