Restauracím mohou v boji o přežití pomoci technologie

15:15 | E V | Diskuze

Na trh vstoupila nová mobilní služba, díky které mohou restaurace ušetřit milionové částky, jež by jinak zaplatily na provizích z přijatých stravenek.

Ilustrativní obrázek
Foto: Kelnero

Náklady na provize vydavatelům stravenek se aktuálně pohybují okolo 400 mil. korun ročně. Aplikace Kelnero přední české značky Benefit Plus oproti tomu umožňuje odbavit zákazníka zcela bez placení a restauracím není z jejích e-stravenek účtována žádná provize. Pro řadu stravovacích zařízení potýkajících se se ztrátami v důsledku koronavirové pandemie, jde o jednu z mála možností, jak si alespoň částečně finančně vypomoci.

Celková roční hodnota vydávaných stravenek na českém trhu se pohybuje okolo 17 miliard korun. V restauracích zákazníci utratí pouhých 60 %, tj. okolo 10 miliard korun, z toho průměrná 4% provize vydavatelům stravenek činí cca 400 milionů korun. Restaurace, které v budoucnu přejdou na mobilní aplikaci Kelnero, tak ušetří nejen výdaje na provize ze stravenek Benefit Plus, ale současně i na bankovních poplatcích z plateb kartou.

Restaurace potřebují pomoc a toto je, bezpochyby, jedna z možných forem. Podle aktuálního vývoje na gastronomickém trhu skončí vinou koronavirové pandemie až 30 % pražských podniků. Chystané zavedení stravenkového paušálu by mělo naopak za následek odvedení miliard utracených ve stravenkách v restauracích do velkých obchodních řetězců. Zavedení stravenkového paušálu bude navíc znamenat další administrativní zátěž pro podniky.
U aplikace Kelnero není nutné nic kupovat ani instalovat. Funguje jako internetová stránka, kterou lze spustit na libovolném zařízení s připojením k internetu.

„Přemýšleli jsme, jak restauracím snížit provizi ze stravenek a zefektivnit jejich provoz
a zákazníkům přinést více pohodlí. Tak jsme vyvinuli aplikaci, díky které nemusí restaurace ze stravenek platit žádnou provizi, a navíc získají mnoho dalších výhod. Restaurace nám zaplatí jen 5 % při platbě běžnou bankovní kartou, a právě tato 5% provize z plateb normálními bankovními kartami bude náš hlavní příjem z provozování Kelnero aplikace,“ říká Václav Kurel, jednatel společnosti Benefit Plus.

 

O aplikaci Kelnero

Kelnero zákazníkovi standardně umožňuje objednat si a zaplatit přímo ze svého mobilního telefonu, po konzumaci tak již rovnou odchází. Peníze se strhnou automaticky po dvou hodinách od objednávky, buď z e-stravenek anebo z karty, které si do aplikace zákazník při registraci uložil. „Jídlo bylo možné objednat klasicky ke stolu, nyní je v nabídce alternativa „k vyzvednutí“, kterou velmi oceňujeme. Díky aplikaci šetříme čas i nemalé finance,“ říká Dilip Kumar Sarkar z restaurace Spice India. V současné době je spuštěno na tři desítky pilotních provozoven a další se přidávají. V příštím roce předpokládá společnost Benefit Plus zapojení až 3 tisícovek restaurací. Kelnero navíc podporuje restaurace s vlastním rozvozem. Restaurace si mohou samy nastavit cenu doručení dle vzdálenosti, např. do 3 km může být zdarma, od
3 do 10 km za 50 Kč atd. Standardně si přitom rozvážkové služby z objednávky účtují až 30% provizi, která tímto rovněž odpadá.

Více na: www.kelnero.cz

Zdroj:Bc. Erika Daňková, Allmedia4U s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Život bez mobilů si na zemi už nikdo neumí představit

Ilustrativní obrázek

MONETA Money Bank hlásí úspěšný první měsíc s Apple Pay

Ilustrativní obrázek

Češi zavedou revoluci do letectví. Pomůže jim k tomu umělá inteligence

Ilustrativní obrázek

Apple spolupracuje s pojišťovnickou skupinou Aetna na vývoji aplikace pro Apple Watch

Ilustrativní obrázek

Jak se chovat na internetu? Chybují děti i dospělí

Ilustrativní obrázek

Uber spouští novou aplikaci pro řidičeČti více
Ilustrativní obrázek

Klíčové centrální banky tisknou peníze jako o závod

Ilustrativní obrázek

Dolar opět překvapil

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k růstu cen pohonných hmot

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k nákupu 100 tun zlata

Ilustrativní obrázek

Zdražování materiálů v automobilovém průmyslu (ocel, měď, kobalt)

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS ke zdražování ropy a pohonných hmot

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.