Restaurace ušetří za rozvoz a eliminují fronty při výdeji

15:15 | E V | Diskuze

Nekončící lockdown v Česku stále neumožňuje restauratérům pustit hosty do svých provozoven.

Ilustrativní obrázek
Foto: Qerko

Ti však nepřestávají bojovat a alespoň skrze rozvoz či objednání a vyzvednutí v okénku se snaží nahradit část svých tržeb. Právě těmto bojovníkům podává Qerko pomocnou ruku se svým Okénkem. Nový nástroj restauracím zjednoduší práci s objednávkami, sníží náklady a v neposlední řadě motivuje hosty k loajalitě jejich oblíbeného podniku. Zákazníci si v aplikaci jednoduše objednají z menu a počkají na notifikaci, že si mohou jídlo vyzvednout. Vyhnou se zimě ve frontě před restaurací, protože znají přesný čas, kdy je jejich jídlo připravené. Jedny z prvních restaurací, které Okénko zavedly jsou Kolkovna Dock nebo Potrefená Husa Albertov v Praze. Služba však funguje i mimo hlavní město, využít ji momentálně mohou lidé v Českých Budějovicích, Olomouci, Dvoře Králové či Nymburce. 


“Nikdo přesně neví, jak dlouho bude tento stav trvat. Většina podnikatelů již nějakou dobu sahá do železných rezerv, aby udržela své gastro podniky při životě. To však nelze dělat donekonečna. Právě proto přinášíme nástroj, který restauracím pomáhá těžké časy překonat a udržet si kontakt se svým hostem. Každého zákazníka, který využije take-away, může restaurace snadno kontaktovat a udržovat s ním vztah do doby, než bude moci znovu otevřít, a samozřejmě pak i nadále, stále pomocí Qerka, na které je host zvyklý,” říká Lukáš Kovač, spoluzakladatel a CEO Qerko.

 


Proč Okénko?

Oproti běžné rozvozové službě si Qerko za službu Okénko neúčtuje nic navíc. Pro restaurace to znamená veliké ušetření nákladů, které jsou při rozvozu často mezi 20 - 40 % ceny objednávky, což vede k vyšším tržbám. Další výhodou je možnost implementace po celé republice, i tam kde žádné rozvozové služby nefungují. S tím souvisí i to, že podniky nemusí vyvíjet vlastní objednávkový systém, který je často velice finančně nákladný. 


Zákazník si pohodlně vybere jídlo v appce. Pak už přehledně vidí stav objednávky. Samozřejmostí jsou notifikace o přesném čase vyzvednutí pokrmu u Okénka. Už žádné fronty u výdeje v zimě na snídani, oběd či večeři. 


V neposlední řadě umožňuje Qerko restauracím ve své aplikaci zdarma komunikovat se zákazníky a budovat jejich loajalitu. Například motivačními programy k pravidelným objednávkám. Každý podnik si může zvolit individuální benefity jakou jsou sleva na každou desátou objednávku nebo sleva na útratu nad určitou částku, možností je v podstatě libovolné množství - záleží na preferencích dané restaurace. 


“Okénko je nástroj, který restauracím umožní zůstat v kontaktu se svými hosty, díky čemuž se zákazníci rádi vrátí, až se situace vrátí k normálu. Což je v každé době, ale nyní o to víc, klíčové,” dodává Kovač.

 

 

 

Více o Qerko


Qerko je revoluce v gastronomii. Mobilní aplikace umožňuje zákazníkům pomocí QR kódu okamžitou úhradu útraty v restauraci. Každý může platit to, co měl. Už žádné dohromady či zvlášť a poprosím vás k pokladně. Obsluha má více času na samotný servis a ušetří čas strávený kasírováním. Qerko umožňuje svým podnikům skutečně poznat své zákazníky, odměnit je za věrnost a motivovat je k návratu. Data o platbách Qerko transformuje do vhledu restaurací o zákaznickém chování a CRM systému, ze kterého je jednoduché automatizovaně naplánovat kampaně na segmenty zákazníků na základě jejich nákupního chování. To vše, aniž by bylo narušeno soukromí uživatelů. Oproti platbě kartou dostává obsluha i větší spropitné. Služba je napojená přímo na pokladní systém, takže se veškeré platby propisují přímo do pokladny a obsluha je vidí. Navíc se při platbě přes aplikaci netisknou zbytečné účtenky. Qerko je rychlé, efektivní, bezpečné a zelené.

Zdroj:Tereza Vyhnanovská, Qerko
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Změny v ready-made firmách

Ilustrativní obrázek

Česká zbrojovka vydává dluhopisy na financování akvizice Coltu

Ilustrativní obrázek

MONETA předchází kybernetickým hrozbám

Ilustrativní obrázek

Vodafone v březnu plánuje IPO infrastrukturní společnosti Vantage Towers na frankfurtské burze

Ilustrativní obrázek

Medtronic za 3Q reportuje tržby lehce pod konsensem a očištěný zisk na akcii nad očekáváním

Ilustrativní obrázek

Home Depot ve 4Q překonal očekávání analytiků, výhled na rok 2021 neposkytujeČti více
Ilustrativní obrázek

Německá burza otevřela v lehkém plusu, Bayer reportoval horší než očekávané 4Q a snížení dividendy

Ilustrativní obrázek

Asijským akciím se dnes dařilo

Ilustrativní obrázek

Německý trh posiluje

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie ztrácely, Hong Kong ztratil téměř 3 %

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v poklesu

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy se obchodovaly smíšeně

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.