Rekordní konec roku – MONETA hlásí mimořádný zájem o hypotéky

14:42 | E V | Diskuze

Velký zájem o hypotéky, který banka evidovala na konci třetího kvartálu 2020, nepolevil ani na sklonku roku.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Objem sjednaných hypoték činil jenom za listopad loňského roku 5,4 miliardy korun. To znamená meziroční nárůst o 364 %. Stejně silný byl i prosinec. Ve dvanáctém měsíci bankéři Skupiny MONETA schválili hypotéky za 5,3 miliardy korun. Vysoký byl také podíl refinancování hypoték, který činil 47 %.

Velice si vážíme důvěry klientů, kterou vkládají do našich produktů v této době. Ukazuje se, že naše cenová politika, způsoby prodeje a online služby usnadňující sjednání hypoték dávají lidem smysl. Kromě peněz jim šetříme i čas,“ říká předseda představenstva MONETA Money Bank Tomáš Spurný. V roce 2016, kdy MONETA vstoupila na burzu, činil podíl banky na hypotékách v České republice pouhých 1,5 %. V současné době se pohybuje na úrovni 6,6 %. „Cílem Skupiny MONETA je minimálně desetiprocentní podíl na tuzemském hypotečním trhu,“ dodává Tomáš Spurný s tím, že tomu mají pomoci právě také digitální nástroje, které klientům urychlí a usnadní cestu k vlastnímu bydlení.


V listopadu MONETA začala s postupným on-line sjednáváním nových hypotečních úvěrů. „Konkrétní a časově garantovanou sazbu hypotéky klienti získávají v prostředí hypoteční kalkulačky na našich webových stránkách během několika kliknutí,“ popisuje online proces Tomáš Kostrhoun, senior manažer hypoték, Product & Marketing, MONETA Money Bank. Zájemce si pak s bankou vymění e-mailem potřebné dokumenty včetně návrhu smlouvy. Na pobočce pak probíhá jen samotný podpis smlouvy „Ještě v první polovině letošního roku chceme spustit on-line ocenění nemovitosti, skóring a digitální podpis,“ avizuje Matěj Novák, senior manažer hypoték a externí distribuce MONETA Money Bank, který stál u zrodu úspěšné a v Česku unikátní platformy pro refinancování hypoték Refinanso. Prostřednictvím té se po roce od spuštění uskutečňuje online více než jedna čtvrtina refinancovaných úvěrů.

Zdroj:Jan Cihlář, BEAUFORT s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Opravdový hit v bydlení poslední doby? Řadové domy blízko měst

Ilustrativní obrázek

Realitní trh čeká po letech růstu cen klidnější období, výnos z investičních nemovitostí se ustálí mezi 3-4 % ročně

Ilustrativní obrázek

Souběh koupě a prodeje - čeho se vyvarovat?

Ilustrativní obrázek

Zájem o hypotéky vzrostl na internetu meziročně více než dvojnásobně

Ilustrativní obrázek

Jak správně odečíst úroky hypotéky z daní?Čti více
Ilustrativní obrázek

Německá burza otevřela v lehkém plusu, Bayer reportoval horší než očekávané 4Q a snížení dividendy

Ilustrativní obrázek

Asijským akciím se dnes dařilo

Ilustrativní obrázek

Německý trh posiluje

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie ztrácely, Hong Kong ztratil téměř 3 %

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v poklesu

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy se obchodovaly smíšeně

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.