Regionální měny včera ztrácely

08:11 | fa ra | Diskuze

Během úterního obchodování měly regionální měny tendenci ztrácet. Polský zlotý vůči euru ztratil 0,2 %, když oslabil na 4,4 PLN/EUR, maďarský forint si ze svého konta odepsal o 0,3 % na 311,2 HUF/EUR. Největší stálicí byl jako již tradičně kurz koruny vůči euru, který se po celý den držel v pásmu 27,02-27,03 CZK/EUR.

Foto: Public DomainV Polsku dnes končí dvoudenní zasedání polské centrální banky. V bankovní radě zasedlo pět nových členů, takže bude zajímavé sledovat, jakým způsobem se rétorika centrální banky posune. Trh v současné době očekává snížení úrokových sazeb již na konci března. Podle ekonomů SG však bude nová bankovní rada nakonec méně holubičí a ponechá úrokové sazby v letošním roce beze změny. Přistoupit by mohla ke snížení míry povinných minimálních rezerv, která se nachází na úrovni 3 %. Ve zbytku regionu bude zveřejněn pouze vývoj maďarských maloobchodních tržeb za prosinec, které by meziročně měly vzrůst o 4,8 %.

Česká výnosová swapová křivka včera snížila svůj sklon, když na svém dlouhém konci ztratila 3 bb, zatímco na krátkém pouze 1 bb.
Včera jsme vydali nové Ekonomické výhledy. Naleznete v nich bližší informace o tom, proč jsme posunuli termín očekávaného ukončení intervenčního režimu z Q3 16 na Q1 17, proč se domníváme, že inflace zůstane po většinu letošního roku utlumená i proč růst HDP v roce 2016 dosáhne 2,6 %.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.