Regionální měny včera neopustily své úzké koridory

09:36 | Redakce W4T | Diskuze

Regionální měny včera neopustily svůj úzký koridor. Koruna se během dne pohybovala lehce nad úrovní měnově-politického závazku ČNB na hodnotě kolem 27,025 CZK/EUR.

 

Polský zlotý včera osciloval kolem hodnoty 4,25 PLN/EUR. Z této úrovně ho nevychýlilo ani zveřejnění zápisu ze zasedání polské centrální banky, kde asi nejdůležitější zprávou byla diskuze členů měnového výboru ohledně nejistoty dalšího směřování fiskální a všeobecně ekonomické politiky, která bude nastolena novou vládou. Trend kurzu nedodaly ani zveřejněná ekonomická data. Říjnové ceny průmyslových výrobců poklesly o 2,3 % y/y, což není dobrou zprávou pro růst spotřebitelských cen v Polsku. Stavební produkce prohloubila svůj meziroční pokles na 5,2 %. Další měsíční indikátory zaznamenaly růst. Maloobchodní tržby vzrostly o 3,6 % y/y v reálném vyjádření a o 0,8 % y/y v nominálním. Průmysl pak vzrostl o 2,4 % y/y, marginálně méně než očekával trh.

Maďarský forint pak svoje včerejší obchodování odvíjel kolem hodnoty 310,5 HUF/EUR bez dalších zásadních impulsů. Podněty pro pohyb kurzu přijdou dnes, kdy budou v

Maďarsku zveřejněny listopadové indikátory důvěry včetně jejich struktury.

Česká swapová výnosová křivka včera následovala svůj eurový protějšek a poklesla o bod po celé své délce.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.