Regionální měny ovšem včera ztrácely

18.10.2016 08:28 | Redakce W4T | Diskuze

Včera zveřejněné statistiky o primárních cenových okruzích určitě potěšily ČNB. Všechny zveřejněné indikátory zmírnily o několik desetin procenta svůj meziroční pokles.

Foto: Web4Trader

Vývozní ceny v srpnu poklesly o 2,5 % y/y. Dovozní ceny pak v srpnu poklesly pouze o 3,6 % (v červenci -4,5 %), a to tyto statistiky nezahrnují růst ceny ropy na přelomu září a října z důvodu omezení těžby ropy kartelem OPEC. Tento nárůst asi ještě ceny průmyslových výrobců v září nereflektovaly, ale promítly už dřívější nárůsty cen. Ceny průmyslových výrobců i na to konto vzrostly o 0,3 % m/m  a spolu s efektem statistické základny zmírnily svůj propad na 2,4 % y/y (v srpnu -3,4 % y/y). Vzpruhu pro ceny potravin pak představují ceny zemědělských výrobců, které povyskočily o 4,2 % m/m, což utlumilo jejich meziroční pokles na 3,4 % (v srpnu -6,9 %).

Kurz koruny na tento vývoj podle očekávání nereagoval, neboť zůstává stále přikován ke hladině 27,02 CZK/EUR. Regionální měny ovšem včera ztrácely. Maďarský forint odepsal asi 0,7 % a poklesl nad 307,0 HUF/EUR. Polský zlotý ztratil asi 0,9 % a uzavřel nad 4,33 PLN/EUR.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.