Ředitel Tavistock Investments varuje před další finanční krizí

12:39 | Pet Bu | Diskuze

Výkonný ředitel britského správce aktiv Tavistock Investments Brian Raven varoval, že nezvládnutý konec monetárních stimulů ze strany světových centrálních bank by mohl vést k tomu, že penzisté a malí klienti zažijí tu největší finanční krizi svého života.

Foto: Gerd Altmann

Raven si myslí, že zdrojem problémů budou trhy s dluhopisy. "Jedná se o největší finanční krizi našeho života, protože se dotýká obyčejných lidí,“ řekl Raven. Jeho firma se soustředí na Velkou Británii, ale podle jeho názoru pocítí problém lidé na celém světě. Raven tvrdí, že trhy s dluhopisy jsou ve stavu, ve kterém „nikdy předtím nebyly“, což by mohlo brzy zažehnout finanční šok větší než ten z roku 2008.

Raven vidí problém v tom, že centrální banky se připravují na opuštění ultra uvolněné monetární politiky a kvůli zvyšující se inflaci panují na trhu obavy, že dluhopisy by mohly rychle ztratit hodnotu na trhu, který není moc likvidní. Existují také obavy, že si toto nebezpečí držitelé dluhopisů plně neuvědomují.

"Konzervativnější centrální banky, jako je například Bundesbank, které byly ke kvantitativnímu uvolňování skeptické, již nějakou dobu varují, že dlouhá období nízkých úrokových sazeb mohou zasít semínka příští krize tím, že zadusí relativní ceny na finančních trzích,“ řekl ředitel IHS Markit Jan Randolph. Centrální banky nejspíš svou strategii nezmění a tak investoři nejspíše budou čelit vyšším úrokovým sazbám a vyšší inflaci. Proto jim Brian Raven doporučuje adaptaci na tuto situaci a diverzifikaci jejich portfolií. Podle jeho slov jsou potenciálními volbami dluhopisy s krátkou dobou splatnosti, vysoce výnosné dluhopisy a dluhopisy rozvojových trhů.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Jak investovat v roce 2020?

Ilustrativní obrázek

Které investice jsou historicky nejúspěšnější?

Ilustrativní obrázek

Jak nekoupit zkažený firemní dluhopis? Minimum, co potřebujete vědět

Ilustrativní obrázek

Dluhopisy může ohlídat Agent i Zástupce

Ilustrativní obrázek

Předseda Rady guvernérů Fedu J. Powell oznámil záměr nákupu dluhopisů ve snaze o zvýšení bilance

Ilustrativní obrázek

J&T Banka: Výhled na záříČti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza ve čtvrtek oslabuje

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy ve čtvrtek oslabovaly

Ilustrativní obrázek

Německý DAX se po několika výsledkových reportech obchoduje v plusu

Ilustrativní obrázek

Asie obchodovala smíšeně, dařilo se jihokorejským akciím

Ilustrativní obrázek

Německé akcie mírně ztrácí

Ilustrativní obrázek

Asie navázala na Spojené státy a silně rostla

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.