Reagovat na fámy o převzetí společnosti jinou může být dosti riskantní

26.09.2016 13:16 | Ne Ro | Diskuze
Foto: Public Domain

Akcie společnosti Clovis Oncology Inc.  během uplynulých týdnů zaznamenaly znatelný nárůst. Co za tím vězí?

Akcie Clovis Oncology Inc.  (CLVS) během pátečního obchodování poklesly od otevření o 2,3 USD na 37,14 USD. Toto sice nepředstavuje markantnější ztrátu, ale.... Totiž, na něco se reagovat vyplatí, na něco nikoli. Akcie citované společnosti zaznamenaly run od úrovně 16,61 USD, jíž se dotkly 23. srpna.

Stejně jako akcie jiných farmaceutických společností, podobný run v tomto sektoru obvykle spustí nějaká nadějná zpráva ohledně vývoje léčiv. Špatná zpráva může mít naopak  katastrofální odezvu v ceně akcií dotčené společnosti. V případě společnosti Clovis onou pozitivní zprávou bylo schválení Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv USD (FDA) ve věci prioritního řízení pro uvedení nového léčiva na trh. Jednalo se o Rucaparib.  Pakliže by investoři bývali okamžitě zareagovali na tuto kladnou zprávu a akcie Clovis by ještě téhož dne, tj. v uvažovaném případě 23. srpna, nakoupili, i při maximu téhož dne (24,97 USD) by to pro investory vzhledem k dnešnímu dni znamenalo profit. Další příznivé zprávy týkající se léčiva Rucaparib poté přišly 8. září a nastartovaly další pohyb akcií společnosti Clovis směrem vzhůru.  Celá popisovaná rally dostala další impuls v úterý, kdy se začaly hromadit drby o tom, že Eli Lilly and Co (LLY) může mít zájem společnost koupit.

Byly to pouhé drby, ale pro potencionální investory to znamenalo pokyn všichni na palubu. A když se k tomu přidalo ještě zvýšení investičního doporučení od analytiků Credit Suisse, pak to pro potencionální investory znamenalo to musím mít. 

Samozřejmě, že žádná nabídková cena do rukou společnosti Clovis nepřišla, jelikož se neobjevil žádný možný kupec. Byly to jen drby a nic víc. Jaké si máme vzít z tohoto příkladu ponaučení? Otevřít dlouhou pozici na základě fundamentů (že byl lék schválen skrze FDA) je jedna věc, avšak otevřít ji na základě domněnky (kupříkladu že dojde k akvizici) je věc druhá.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.