RBC: Čínský zákaz kryptoměn jen posílí tržby GPU Nvidia

09:06 | Ne Ro | 1 komentář / 1 nový

Společnost Nvidia (NVDA) profituje z těžby kryptoměn jako je bitcoin, během níž nacházejí uplatnění její vysoce výkonné GPU. Analytik z RBC Capital, Mitch Steves, je přesvědčen o tom, že uzavření kryptoměnových burz v Číně, které bylo vynuceno čínskými orgány, tržby společnosti Nvidia naopak ještě posílí.

Foto: Jonathan Waller

Steves si totiž myslí, že zákaz tohoto typu těžbu bitcoinu a jemu podobných kryptoměn jen posílí. Tím stoupne i poptávka po špičkových GPU, které dodává vyjma Nvidia i společnost Advanced Micro Devices (AMD).

V tuto chvíli zbývají Číňanům jen dvě možnosti, jak přijít k bitcoinu: buďto budou mít dostatečně silný počítač s vysoce výkonnými GPU, který jim bitcoiny vytěží, anebo si bitcoiny koupí od nějakého cizince v zahraničí. Čínské orgány totiž začaly zakazovat přímou směnu fiat peněz za kryptoměnu.

V této souvislosti je třeba si uvědomit známý vztah mezi cenou bitcoinu, poptávkou a rychlostí sítě. Zatímco cena bitcoinu může povzbudit poptávku, klíčovým faktorem je rychlost sítě. Po oznámení výše popsaných novinek z Číny vzrostla rychlost sítě o cca 2 terahash za sekundu. Současná rychlost kryptotěžby 103 terahash je za sekundu. Analytik Mitch Steves si myslí, že po zákazu se Číňané nyní o to víc budou snažit přijít k novým bitcoinům skrze těžbu. Nakonec jde o jediný dosud legální způsob, jak je možno bitcoiny v Číně získat.

Steves hodnotí akcie společnosti Nvidia na Outperform, nicméně podotýká, že akcie AMD nabízí stále nejlepší čipy pro těžbu kryptoměn, uvážíme-li poměr cena/výkon.

Během předchozí obchodní sence v USA akcie Nvidia posílily o 10,71 USD čili o více než 6 % a uzavřely na 180,11 USD. Tomuto posilování napomohlo optimistické prohlášení analytiků z Evercore ISI.

Bitcoin se po oznámení novinek z Číny nejprve propadl a posléze začal opět posilovat. Momentálně se pohybuje na úrovni cca 3850 USD.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Nakoupit kryptoměny snadno lze v e-shopu http://www.ccshopcz. Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin a další.
Vstoupit do diskuze

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.