Rath u soudu hraje o majetek za desítky milionů: Tohle vše mu patří

15:15 | A O | Diskuze

Bývalý středočeský hejtman David Rath může přijít o majetek za desítky milionů korun.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Státní zástupkyně v pondělí navrhla, aby Rath o veškerý majetek přišel, protože u něj po kauze s přijímáním úplatků údajně nenastala žádná sebereflexe.

David Rath za poslední roky stihnul poměrně velkou část svého majetku převést na svou manželku, respektive na její firmu Czech Clinic. Za pouhý milion korun na ni převedl už v roce 2015 byt 2+1 na pražských Petřinách, za pár stovek tisíc pak firma vloni získala třetinový podíl v hospodě Na Růžku v Roudnici nad Labem. Právě tento převod majetku ale označil pro MF Dnes v září roku 2018 Rathův bratr Michal za účelový. "Bratr se domnívá, že poté už mu majetek nikdo nezabaví," uvedl.

Bývalý poslanec ale může přijít ještě například o podíl v rodinné chalupě na Českolipsku, v katastru nemovitostí je pak stále psaný jako spolumajitel bytu s garáží v Mariánských lázních, a to přímo na lázeňské kolonádě. Cena bytu není veřejně známá, díky své luxusní lokalitě ale může jeho podíl dosahovat až statisícové, ne-li milionové hodnoty.

Policie už od počátku kauzy bývalému politikovi blokuje tři domy (respektive jeho podíl v nich) v Hostivici u Prahy, v jednom z nich má trvalý pobyt. Rathův celkový podíl v těchto nemovitostech činí více než 15,6 milionu korun, z toho nejhodnotnější je dům s italskou restaurací a několika bytovými jednotkami u Hostivického náměstí.

To je ale vše, co soudy Rathovi z majetku zajistily. Kromě výše zmíněného bytu a podílu v hospodě už stihl před čtyřmi lety prodat také garsonku své tehdejší milence Renatě Horké, podle Blesku ho získala těžce pod cenou za pouhých 500 tisíc korun.

K 10. 6. 2019 byl Rath také stále vedený v obchodním rejstříku spolu se svou manželkou jako jednatel a společník s 30% obchodním podílem ve společnosti 4R, s.r.o. Ta podle rejstříku zprostředkovává hostinskou činnost, obchod, služby, velkoobchod a specializovaný maloobchod. Do firmy se základním kapitálem 200 tisíc investoval 60 tisíc korun.

Jestli o zmíněný majetek Rath skutečně přijde, zatím není jasné. Krajský soud zatím rozhodl, že bývalému hejtmanovi propadne 22 milionů korun, které měl získat prostřednictvím úplatků. Mezi těmi je i "slavných" 7 milionů v krabici od vína.

Pokud Rath přijde i o nemovitosti, může v celkovém součtu ztratit majetek za minimálně 37,6 milionů korun. Do toho je ještě třeba přičíst podíl hodnoty v luxusním bytě v Mariánských lázních a v chalupě na Českolipsku, ceny těchto nemovitostí ale nejsou veřejně známé.

Při pondělním jednání však státní zástupkyně Kateřina Weissová požadovala, aby mu propadlo veškeré vlastnictví, jelikož u bývalého politika nedošlo po kauze k žádné sebereflexi a Rath jen "vysával" veřejné peníze a to i přesto, že měl jako politik velmi nadprůměrné příjmy.

 

Zdroj:TNBiz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Nejvyšší soud vydal zásadní rozhodnutí na téma nutnosti souhlasu valné hromady s převodem podstatné části závodu

Ilustrativní obrázek

Moneta: Vrchní soud v Praze zamítnul žalobu na neplatnost kupní smlouvy na část AgrobankyČti více
Ilustrativní obrázek

Wall Street klesá

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza roste

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické akciové indexy končí růstem

Ilustrativní obrázek

Americké indexy uzavřely čtvrteční seanci bez výraznějších změn, index S&P -0,05%

Ilustrativní obrázek

Wall Street v úvodu čtvrteční seance posiluje

Ilustrativní obrázek

Kam by investovala Greta? Investice do ekologie budou kolísavá plavba

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.