Ranní zpráva z finančního trhu 5.11.2019

09:55 | E V | Diskuze

Optimismus na vzestupu díky nadějím na obchodní příměří

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Aktivita amerického sektoru služeb by měla vykazovat mírný růst. Obchodní bilance USA se zlepšila kvůli nižším importům. Optimismus ve věci obchodních válek neutuchá a táhne výš akciové trhy a snižuje ceny dluhopisů.

Aktivita sektoru služeb USA stále expanduje

Hlavním údajem dneška bude index aktivity z amerického nevýrobního sektoru. Trh čeká mírné zlepšení a analytici SG jeho stagnaci v pásmu značící expanzi sektoru. Připomeňme, že ISM výrobní se v říjnu sice zlepšil, ale s hodnotou 48,3 bodu zaostal za očekáváním a navíc zůstal v pásmu kontrakce. Obchodní bilance USA vykáže za září zmenšení deficitu obchodní bilance. To je výsledkem nižších importů z důvodu předzásobení dovozců v předchozím měsíci. Hlavním tématem zůstávají naděje finančního trhu na podpis částečné dohody o zahraničním obchodě mezi Čínou a USA tento měsíc. Jednání probíhají a výsledek je jako vždy v této věci velmi nejistý. Nicméně optimismus narůstá a na akciové trhy jsou celosvětově „v zeleném“, zatímco americké vládní dluhopisy ztrácí. Obchodníci s ropou budou sledovat nový výhled OPEC.

PMI indexy stále ukazují pokles výrobní aktivity eurozóny

Index nákupních manažerů ve výrobních podnicích eurozóny byl za říjen revidován mírně vzhůru. Jeho hodnota je však stále v pásmu kontrakce výroby. Finančním trhem hýbou především naděje na posun v obchodních válkách. Dolar proti euru za tento týden posílil o 0,4 % k 1,113 USD/EUR. Dnes ráno zveřejněný index nákupních manažerů ve službách v Číně nepřekvapil, když klesl na 51,1 bodu z předchozích 21,3 b.

Klid ve střední Evropě

Středoevropský kalendář dnes zeje prázdnotou a ceny aktiv zde budou sledovat vnější vývoj.

Výrobní aktivita v Polsku klesla

Polský PMI index aktivity ve výrobním sektoru v říjnu klesl na hodnotu 45,6 bodu z předchozí úrovně 47,6 a silně tak zaostal za odhady. Maďarský index PMI v říjnu nepatrně vzrostl na úroveň 51,9 bodu. U maďarského PMI indexu se ale jedná o oficiální údaj, jehož vypovídací schopnost není stejná jako v případě obdobných indexů. Maďarský forint a polský zlotý dnes oslabovaly. Česká koruna setrvávala bez větších pohybů lehce nad hladinou 25,51 CZK/EUR.

Zdroj:Michal Brožka, Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 6.8.2020

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 5.8.2020

Ilustrativní obrázek

Centrální banka na srpnovém zasedání sazby nezmění

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 31.7.2020

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 30.7.2020

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 29.7.2020Čti více
Ilustrativní obrázek

Německý DAX si díky automobilovému sektoru připisuje slušné zisky

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie posilovaly

Ilustrativní obrázek

Německý DAX se po otevření v plusu obchoduje na záporné nule

Ilustrativní obrázek

Asie obchodovala smíšeně

Ilustrativní obrázek

Wall Street v úvodu oslabuje

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza po otevření hledá směr

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.