Ranní zpráva z finančního trhu 26.11.2019

08:40 | E V | Diskuze

Německá spotřebitelská důvěra stále své dno nenachází

Ilustrativní obrázek
Foto: public

GfK spotřebitelská důvěra pro prosinec potvrdí, že nálada německých spotřebitelů stále své dno nenašla. To ta americká je na tom výrazně lépe (i když odhady SG jsou pro listopad podkonsensuální), což se odráží i na silnějších dovozech. Říjnový zahraniční obchod USA tak zřejmě vykáže oproti září prohloubení deficitu.

Vyšší dovozy elektroniky zatíží bilanci zahr. obchodu USA

Deficit amerického zahraničního obchodu se v říjnu zřejmě prohloubil, když očekáváme zotavení dovozů elektroniky a kapitálového IT vybavení po velmi slabém září. Z širší perspektivy se americká zahraničněobchodní bilance stabilizovala a říjnové číslo na tom nic nezmění.

Úspěšné dolarové tažení na počátku týdne

Včerejší den byl ve znamení posilování dolaru na všech frontách, když profitoval z optimismu ohledně probíhajících jednání nad obchodní smlouvou mezi USA a Čínou. Čínská strana se včera vyjádřila ve smyslu, že zapracuje v oblasti porušování práv duševního vlastnictví. Vůči euru ale byly dolarové zisky umírněné. IFO index naznačil, že by německý průmysl mohl mít to nejhorší za sebou. V průběhu americké seance pak na dolarové straně zavážilo zklamání, které přinesl index ekonomické aktivity z oblasti Chicaga.

Úvěrová aktivita podporuje růst polské ekonomiky

I když polská peněžní zásoba mírně zpomaluje tempo svého meziročního růstu, její dynamika zůstává vysoká a potvrzuje, že se tamní ekonomika nadále nachází ve své růstové fázi.

Pokles tuzemské spotřebitelské důvěry korunou neotřásl

Česká koruna zahájila nový týden posílením na čerstvé pětiměsíční maximum, když kurz vůči euru spadl k 25,45 CZK/EUR. I přes mírnou korekci v dalším průběhu obchodování se ale kurz držel těsně pod hladinou 25,50 CZK/EUR. Koruně neublížila ani horší statistika listopadového konjunkturálního průzkumu. Zklamání přinesla zejména spotřebitelská důvěra, která spadla na nejnižší hodnotu za posledních pět let; nejnižší od roku 2014 je i nálada podnikatelů. Bez tržní reakce se obešlo i vyjádření guvernéra ČNB. J. Rusnok očekává na prosincovém zasedání podobnou debatu jako na počátku v listopadu, tj. o tom, zda úrokové sazby zvýšit či ponechat nezměněné. On sám preferuje stabilní sazby, pokud se v ekonomice nic zásadního nepřihodí.

Zdroj:Jan Vejmělek, Komerční banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 6.8.2020

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 5.8.2020

Ilustrativní obrázek

Centrální banka na srpnovém zasedání sazby nezmění

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 31.7.2020

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 30.7.2020

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 29.7.2020Čti více
Ilustrativní obrázek

Německý DAX si díky automobilovému sektoru připisuje slušné zisky

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie posilovaly

Ilustrativní obrázek

Německý DAX se po otevření v plusu obchoduje na záporné nule

Ilustrativní obrázek

Asie obchodovala smíšeně

Ilustrativní obrázek

Wall Street v úvodu oslabuje

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza po otevření hledá směr

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.