Ranní zpráva z finančního trhu 21.1.2020

08:45 | E V | Diskuze

Německý ZEW očekávání investorů na dvouletém maximu

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Po včerejším svátečním dni v USA se dnes hráči vrátí na trh. Rozjezd ekonomického kalendáře ale bude slabší. Z eurozóny resp. z Německa se dočkáme pouze lednového ZEW indexu. Středoevropský region pak přinese polská data z trhu práce a stavebního sektoru za prosinec.

ZEW ukáže na další zlepšení nálady finančních investorů

Dnešní ekonomický kalendář nabídne z pohledu eura povzbudivé číslo – německý lednový ZEW index. Očekáváme další zlepšení hodnocení očekávané situace na straně finančních investorů. Zlepšování nálady je patrné již od srpna loňského roku, kdy bylo dosaženo lokálního dna. Dnešní číslo by mělo být nejlepší za poslední dva roky. Důvodem jsou zejména rostoucí akciové trhy indikující víru v zesílení ekonomické aktivity v dalších měsících. Samozřejmě, že pomohlo i otupení rizik tvrdého brexitu a eskalace obvodních válek.

U našich severních sousedů dnes budou publikována prosincová data z trhu práce (průměrné mzdy a zaměstnanost). Těžko očekávat, že by mohla na temní trh vnést nějaký rozruch, natož aby ovlivnila obchodování s českou korunou. Tady si investoři rádi přečtou rozhovor člena bankovní rady T. Holuba pro Hospodářské noviny. Ten vidí rizika pro ponechání sazeb nezměněných a jejich zvýšení jako vyrovnaná. Podle nás se tuzemské sazby zvyšovat nebudou. Z technického pohledu bude posílení koruny nadále bránit oblast podpory 25,00/05. Jako současnou hladinu odporu vidíme 25,20 CZK/EUR.

Koruna drží silné úrovně, dolar si včera polepšil

Úvodní den tohoto týdne byla na finančních trzích ve znamení svátečního obchodování; americké trhy byly kvůli svátku M. L. Kinga zavřené. Aktivita na globálním trhu byla minimální, ekonomický kalendář byl v podstatě prázdný. Určité napětí v souvislosti s Libyí se projevilo v  tendenci amerického dolaru profitovat ze své pozice bezpečné měny.  Vůči euru tak lehce posiloval z ranních kotací u 1,110 směrem pod 1,108 USD/EUR.

Koruna za klidné seance během včerejšího dne posilovala a opětovně se pokoušela otestovat hladinu 25,10 CZK/EUR. První ranní kotace se přitom nacházely ještě nad 25,15 CZK/EUR. Připsala si tak zhruba třetinu procenta. Ještě úspěšnější byl ale včera maďarský forint, který posílil o více než půl procenta. Naopak polský zlotý měl spíše tendenci lehce ztrácet.

Zdroj:Jan Vejmělek, Komerční banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Týdenní zpráva z finančního trhu 10.2.2020

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 6.2.2020

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 28.1.2020

Ilustrativní obrázek

Týdenní zpráva z finančního trhu 27.1.2020

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 23.1.2020

Ilustrativní obrázek

Týdenní zpráva z finančního trhu 20.1.2020Čti více
Ilustrativní obrázek

Německý DAX na červené nule

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifický region převážně v plusu, výjimkou Japonsko

Ilustrativní obrázek

Poptávka po ropě vzroste v tomto roce nejslaběji od roku 2011, informuje EIA

Ilustrativní obrázek

Německý DAX klesá

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k cenám pohonných hmot a vývoji na trhu s ropou

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.