Ranní zpráva z akciového trhu: Čína zdůraznila důležitost spojenectví s USA

09:01 | S L | Diskuze

Hlavní události:

Dnešek je bez významnějších korporátních zpráv.

Evropské akcie by měly zahájit obchodování růstem.

Dnešní ekonomický kalendář zcela ovládly Spojené státy. Představí se prosincová inflace, která by měla meziměsíčně mírně klesnout kvůli nižším cenám pohonných hmot. Druhou zprávou budou reálné průměrné výdělky.

Analytici Société Générale snížili doporučení na Prodat pro švédskou telekomunikační společnost Telia Company a současně zvýšili doporučení na Koupit pro akcie francouzské zdravotnické společnosti Korian.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Obchodování na zámořských trzích

Akciové trhy ve Spojených státech i přes nepříznivé zahájení obchodní seance ukončily včerejší obchodování v ziscích. Indexy Dow Jones a S&P 500 si shodně připsaly 0,5 %. Nasdaq si polepšil o 0,4 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se dařilo téměř všem sektorům s výjimkou výrobců luxusního zboží (-0,2 %). Ostatní odvětví si připsala zisky ve výši až 1,6 % v případě realitních developerů. Americké akciové indexy svým 7denním výkonem od počátku roku dosáhly nejlepšího vstupu do nového roku za posledních 13 let. S&P 500 index se od počátku roku zhodnotil o 3,6 %.

Trhy v asijsko-pacifickém regionu zakončují poslední obchodní den tohoto týdne spíše ziskově. Většina tamních akciových trhů si připisuje zisky, které se pohybují mezi 0,5 % až 1 % v případě japonského indexu Nikkei 225. Jsou zde ovšem i ztrátové regiony jako Indie (-0,5 %) či Austrálie ( 0,4 %). V rámci japonského indexu Nikkei 225 roste většina sektorů. Nejlépe jsou na tom výrobci luxusního zboží (+3,3 %). Do ztrát zamířili pro změnu výrobci nezbytného zboží (-1,1 %).

Včera se vyjádřil k proběhlému jednání mezi Spojenými státy a Čínou čínský viceprezident Wang Qishan. Prohlásil, že USA a Čína by měly používat vzájemný dialog a konzultace, aby důkladně zvládly a kontrolovaly své odlišnosti. Vyzdvihl také důležitost spojenectví obou zemí, která nemá pouze vliv na jejich ekonomiku, ale také na celkovou globální ekonomiku a také politickou stabilitu a světový mír. Chvíli před tímto projevem vydalo čínské ministerstvo zahraničních věcí prohlášení, ve kterém chválilo třídenní jednání obou zemí.

Zdroj:Jiří Kostka Ekonomický a strategický výzkum Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.