Ranní zpráva z akciového trhu: Asijské trhy končí týden celkově se slušnými zisky

08:54 | S L | Diskuze
Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Hlavní události

Dnes bez podstatných firemních zpráv.

Evropské akcie zahájí dnešní seanci bez jasného trendu.

Ve Spojených státech bude zveřejněna průmyslová výroba a spotřebitelská důvěra michiganské univerzity. Evropský kontinent nabídne inflaci za eurozónu jako celek nebo registrace nových aut v celé EU.

Výsledky hospodaření dnes reportuje britská chemička Linde.

Obchodování na zámořských trzích

Po třech seancích růstu si americký akciový trh včera vybral oddechový čas. Index S&P 500 ubral z dosavadních zisků tohoto týdne jednu desetinu procenta. Pohyby v rámci jednotlivých sektorů nebyly nikterak významné, když ztráty či zisky dosahovaly maximálně 0,4 %. Výjimkou byly pouze akcie těžařských a zpracovatelských firem, které v reakci na klesající ceny komodit spadly o 0,8 %. Do jisté míry mohla stopku dalšímu růstu vystavit zpráva, že obchodní dohoda mezi Spojenými státy a Čínou zřejmě během března podepsána nebude. Americký prezident Donald Trump k jednáním dodal, že by dohoda mohla být uzavřena v horizontu tří až čtyř týdnů.

Trhy v asijsko-pacifickém regionu končí poslední obchodní den tohoto týdne růstem. Japonský Topix si polepšil o 0,9 %, když trhy pozitivně přijaly rozhodnutí centrální banky neměnit současné nastavení měnové politiky. Čínský premiér Li Keqiang oznámil snížení odvodů na sociální zabezpečení od května letošního roku a naznačil další možné snižování daní v průběhu letošního roku, což vyvolalo pozitivní reakci na akciových trzích prakticky v celém regionu. Čínské indexy tak přidávají výrazně přes jedno procento. Červenými ostrůvky se ale staly burzy v Thajsku nebo Austrálii. 

Zdroj:Miroslav Frayer, Ekonomický a strategický výzkum Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.