Ranní zpráva z akciového trhu 7.6.2019

09:02 | E V | Diskuze

Jednání Spojených států s Mexikem bude nečekaně pokračovat i dnes

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Hlavní události

Dnešek je bez významnějších korporátních zpráv.

Evropské akcie by měly zahájit dnešní obchodování růstem.

Počet volných pracovních míst ve Spojených státech si dnes své excelentní výsledky z dubna a března neudrží a zkoriguje. Ráno již byla v eurozóně zveřejněna německá průmyslová produkce, která přinesla studenou sprchu v podobně nečekaně silného propadu.

Analytici Société Générale zvýšili doporučení na Držet pro rakouskou developerskou společnost Immofinanz.

Obchodování na zámořských trzích

Hlavní události, které ovlivňovaly včerejší obchodování na akciových trzích, se opět týkaly obchodní politiky Spojených států. Tou pozitivní bylo jednání mezi zástupci USA a Mexika o nalezení dohody, jak vyřešit imigraci na hranicích. Cílem je předejít pondělnímu uvalení cel na mexické zboží. Jednání skončila až po uzavření trhů, bohužel však k žádné dohodě nedošlo. Nicméně pozitivem zůstává, že neplánovaně budou jednání pokračovat i dnes. I podle slov amerického prezidenta Donalda Trumpa se Mexiko velmi snaží situaci vyřešit. Dále dodal, že případné uvalení cel by nemělo žádný vliv na dojednanou trojstrannou obchodní dohodu mezi USA, Kanadou a Mexikem. Trump to zdůraznil velmi silným tvrzením, když prohlásil, že „My nepotřebujeme Mexiko, ale Mexiko potřebuje nás“. Tou druhou událostí jsou Trumpovy výhrůžky Číně. Té pohrozil, že je připraven rozšířit cla na další čínské zboží v hodnotě 300 mld. USD, nejdříve prý však tak plánuje udělat až po zasedání zemí G20, které se koná koncem června.

Na základě výše uvedených okolností americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování se ziskem. Index Dow Jones posílil o 0,7 %, S&P 500 si polepšil o 0,6 % a technologický Nasdaq vzrostl o 0,5 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se dařilo všem sektorům, když nejvyššího zisku dosáhly energetické společnosti (+1,7 %) následované zpracovateli komodit (+1,6 %). 

Akciové trhy v asijsko-pacifickém regionu ukončují dnešní obchodování převážně v zisku. Nejlépe jsou na tom trhy v Jižní Koreji (+1,2 %) a Japonsku (+0,5 %). Menší ztráty zaznamenává například Indie (-0,1 %). Čínské akciové trhy jsou dnes zavřené z důvodu státního svátku. V rámci japonského indexu Nikkei 225 se daří téměř všem odvětvím s výjimkou utilit (-0,6 %). Nejúspěšněji dnešní obchodování zakončují energetické společnosti, a to se ziskem 2,3 %.

Zdroj:Jiří Kostka, Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.