Ranní zpráva z akciového trhu 6.6.2019

09:25 | B Z | Diskuze

Spojené státy jednají s Mexikem ve snaze předejít uvalení cel

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Hlavní události 

Valná hromada Kofoly včera dle očekávání schválila dividendu ve výši 13,5 CZK na akcii. V současné době se akcie Kofoly obchodují již bez nároku na dividendu, když poslední den s nárokem na dividendu byl 27. května. Evropské akcie by měly zahájit obchodování na úrovni včerejších zavíracích cen. Hlavní událostí v Evropě je zasedání ECB, na kterém bude představen nový program cílených dlouhodobých refinančních operací TLTRO3 I nová makroekonomická prognóza. Ve Spojených státech pokračuje druhým dnem jednání se zástupci Mexika ve snaze předejít uvalení dovozních cel.

 

Obchodování na zámořských trzích

Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování se ziskem. Indexy Dow Jones a S&P 500 si shodně polepšily o 0,8 % a technologický Nasdaq vzrostl o 0,6 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe dařilo realitním developerům (+2,3 %) a síťovým odvětvím (+2,1 %). Pouze energetické společnosti si ze včerejší obchodní seance odnesly ztrátu ve výši 1,1 %. Včera začalo dvoudenní jednání mezi zástupci Spojených států a Mexika. Hlavními tématy jsou imigrace do USA a pašování drog. Bohužel nebylo prozatím dosaženo žádného konsensu, jak tyto problematické oblasti vyřešit. Nicméně mexický ministr zahraničí prohlásil, že očekává významný posun v rámci dnešního jednání. Pokud se tak nestane, tak od pondělí vstoupí v planost 5% cla na veškeré mexické dovozy do Spojených států. Akciové trhy v asijsko-pacifickém regionu ukončují dnešní obchodování převážně ve ztrátách. Nejhůře jsou na tom trhy v Číně (-0,6 %) a Indii (-0,6 %). Světlou výjimkou v regionu je například Jižní Korea, jejíž index Kospi roste o 0,1 %. V rámci japonského indexu Nikkei 225, který se pohybuje na úrovni včerejších zavíracích cen, jsou na tom nejhůře energetické společnosti se ztrátou 2,1 %. Na opačné straně nejvyššího zisku 1,5 % dosahují telekomunikační firmy.

 

 

Zdroj:Jiří Kostka, Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Bank of America vidí pozitivně vývoj evropského farmaceutického sektoru

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy s výjimkou čínského posilují; Čína zúžila seznam zboží z USA zatíženého cly

Ilustrativní obrázek

Česká zbrojovka podle informací Hospodářských novin připravuje vstup na pražskou burzu

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 11.9.2019

Ilustrativní obrázek

Smíšený závěr na Wall StreetČti více
Ilustrativní obrázek

Pražskou burzu vytáhla do plusu Erste Bank

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burze otevírá na zelené nule

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy spíše rostou; Cut FEDu doprovází neměnná politika BoJ se slovy o příp. snížení sazeb

Ilustrativní obrázek

Po snížení klíčové úrokové sazby o 25 bps. uzavírá index Dow Jones růstem o 0,13%

Ilustrativní obrázek

Pražská burza mírně v zisku, pojišťovna Vig přidala +3,3%

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.