Ranní zpráva z akciového trhu 22.7.2019

09:50 | B Z | Diskuze

Avast navazuje strategické partnerství se společností Ascential

Hlavní události

 Avast vstupuje do strategického partnerství se společností Ascential skrze svou dceřinou společnost Jumpshot. 
Mediální skupina CME zítra ráno představí výsledky hospodaření za Q2 19. 
Evropské akcie by měly otevřít na úrovni pátečních zavíracích cen. 
Hrubý domácí ve Spojených státech za Q2 zřejmě neoslní vysokým tempem růstu, potěšit by ale měla jeho struktura. Obavy ze zpomalování globální poptávky, výrazné otočení politiky americké centrální banky i recese v německém průmyslu pravděpodobně donutí ECB, aby trhy začala připravovat na zářijové mírné snížení úrokových sazeb. Předstihové indikátory v eurozóně výrazného zlepšení zřejmě nedoznají, a to ani německý IFO index ani indexy PMI. 
Ve Spojených státech dnes své výsledky hospodaření představí pouze pár společností. Nejznámější z nich jsou Whirlpool či Halliburton.

Obchodování na zámořských trzích

Americký akciový trh uzavřel páteční obchodování se ztrátami. Index S&P 500 si pohoršil o 0,3 %, Dow Jones ztratil 0,6 % a technologický Nasdaq přišel o 0,7 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře vedlo realitním developerům (-1,7 %). Na opačné straně spektra se nacházely především energetické společnosti se ziskem 0,5 %. Akciové trhy v asijsko-pacifickém regionu ukončují dnešní obchodování v červených číslech. Největší ztráty jsou Indonésii (-1,5 %) a Hongkongu (-0,9 %). V rámci japonského indexu Nikkei 225, který klesá o 0,4 %, se nejméně daří výrobcům nezbytného zboží (-2,1 %). Hlavním důvodem nervozity na trzích je zhoršující se geopolitická situace s Íránem. V závěru minulého týdne došlo k sestřelení íránského dronu americkou armádou a obsazení britského ropného tankeru íránskými ozbrojenými složkami. Vzhledem k tomu, že celý konflikt se odehrává v Perském zálivu, kudy proudí 20 % roční globální produkce ropy, má celá situace vliv na ceny ropy na světových trzích. 

CME

Mediální skupina zítra ráno představí výsledky hospodaření za Q2 19.

Očekáváme, že druhé čtvrtletí letošního roku pokračovalo v růstu z minulých let. Tržby společnosti pravděpodobně vzrostly meziročně o 4,0 % na 189,1 mil. USD. Z pohledu sezónnosti druhý kvartál vykazuje dlouhodobě nejsilnější výsledky (přibližně 27 % celoročních tržeb dle průměru za posledních 5 let) hned po čtvrtém kvartálu. Meziročnímu růstu i letos budou pomáhat velmi dobré makroekonomické podmínky v jednotlivých zemích, kde má CME své aktivity. Růst HDP je v pozitivní korelaci s vyššími tržbami z televizní reklamy. Oproti loňskému roku došlo k posílení dolaru vůči lokálním měnám na trzích, kde CME působí. Kvůli tomu dochází k tvorbě nerealizovaných kurzových ztrát. OIBDA by měla meziročně vzrůst o 4,9 % na 63,8 mil. USD. Tento růst byl podpořen především ziskovostí v České republice a Rumunsku, kde očekáváme OIBDA ve výši 30,7 mil. USD, respektive 24,2 mil. USD. OIBDA marže by dle našich odhadů měla vzrůst o 0,4 pb na 33,8 %.

 

Avast

Technologická společnost Avast dnes ráno oznámila strategické spojenectví s britskou společností Ascential, která se zaměřuje na marketing a informační služby pro korporátní klientelu. Spojenectví spočívá v prodeji 35% podílu dceřiné společnosti Jumpshot (ta se zabývá analýzou klientského chování a zpracováváním tzv. big data). Od této transakce obě strany očekávají dosažení značných synergií díky zkušenostem a velké klientské základně Ascential a technickým dovednostem Jumpshot. Ascential zaplatí za 35% celkem 60,76 mil. USD v hotovosti. Celá transakce prozatím ještě podléhá schválení německého antimonopolního úřadu. Vypořádání transakce je plánováno na 31. srpna. Avast si ponechá zbylých 65 % v Jumpshotu. Ascential má nicméně opci na koupi majoritního 51% podílu v Jumpshotu, kterou může uplatnit až po lednu 2021. Celková částka, kterou Ascential zaplatí za 51% nepřekročí 300 mil. GBP (přibližně 375 mil. USD). Za rok 2018 dosáhl Jumpshot ztráty ve výši 4,6 mil. USD a jeho celková aktiva byla 12,5 mil. USD. Pro srovnání uveďme, že Avast (tržní kapitalizace 4,1 mld. USD) je přibližně dvojnásobně velký oproti Ascentialu (tržní kapitalizace 1,9 mld. USD). Celou transakci hodnotíme pozitivně, vzhledem k tomu, že doposud Avast příliš neexceloval v neretailové oblasti. Toto spojenectví má značný potenciál Avastu dosáhnout svého cíle, a to zvýšit profitabilitu v tomto segmentu a rozšířit pole působnosti.

 

 

Zdroj:Jiří Kostka, Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Sloupek Kateřiny Lhotské: Geniální myšlenka ministryně Schillerové!

Ilustrativní obrázek

Donald Trump opětovně kritizuje FED a volá po velikém snížení sazeb a novém QE

Ilustrativní obrázek

Článek BHS ke krizovým opatřením v Německu a USA

Ilustrativní obrázek

Johnson napsal Tuskovi: žádá o hledání alternativních řešeních

Ilustrativní obrázek

Ranní restart 20.8.2019Čti více
Ilustrativní obrázek

Smíšené asijsko-pacifické indexy: RBA uvolní měnové podmínky, pokud bude zapotřebí

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza při úterním ránu na zelené nule

Ilustrativní obrázek

Akcie na Wall Street výrazně posílily

Ilustrativní obrázek

TradeFio – prodej 100 ks CVS

Ilustrativní obrázek

Wall Street roste

Ilustrativní obrázek

Asijské indexy v zelených číslech; Trump nevěří brzké dohodě, čínská CB nakročila k dalšímu stimulu

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.