Ranní zpráva z akciového trhu 20.8.2019

09:55 | B Z | Diskuze

Akcie polity živou vodou

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Hlavní události

Bývalý šéf Avastu Vincent Steckler snížil svůj podíl ve firmě. 
ČEZ letos očekává další nárůst zisku v útvaru tradingu.
Evropské akcie budou na počátku seance teprve hledat směr.
Makroekonomický kalendář nabízí pouze německé ceny průmyslových výrobců a stavební výrobu za celou eurozónu.
Hospodářské výsledky dnes zveřejní například americký hobby market Home Depot, dánský klenotník Pandora nebo australský těžař BHP.

 

Obchodování na zámořských trzích

Americké akcie navázaly na úspěšnou seanci v Asii a Evropě a rovněž si připsaly slušné zisky. Index S&P 500 podpořily všechny hlavní sektory, jejichž růsty se pohybovaly od 0,7 % (utility) do 2,1 % (energetické společnosti). Celý trh tak přidal 1,2 %. Technologický Nasdaq si polepšil o 1,4 % a průmyslový Dow Jones vzrostl o jedno procento. Důvodem byly pozitivní signály ze strany americké administrativy ohledně pokračujícího jednání o obchodní dohodě nebo oddálení restrikcí uvalených na obchodní aktivity čínské společnosti Huawei Technologies. Asijsko-pacifický region pokračoval v optimistickém duchu. Nejvyšší zisky dosahovaly jihokorejské a australské burzy, které přidávaly přes jedno procento. Japonský Topix si připsal 0,8 %, zatímco zisky ostatních trhů se pohybovaly do půl procenta. Včerejší růst pak mírně korigují čínské akcie, když tamní CSI 300 umazává 0,2 %.

 

Avast

Bývalý šéf společnosti Vincent Steckler snížil svůj akciový podíl ve společnosti z 3,2 % na 1,27 %. Ke změně mělo dojít dle regulatorního hlášení 14. srpna. Steckler ukončil svoje působení na postu generální ředitele k 30. červnu. Dle našeho názoru nejde o žádný překvapivý krok, naopak postupné snižování podílu je logické. Akcie včera sice ztratily téměř dvě procenta, nemyslíme si však, že je tento pohyb opodstatněný touto zprávou. Spíše včerejší ztráty přisuzujeme částečnému vybírání zisků po výrazném růstu v minulém týdnu.

 

ČEZ

Skupina letos čeká rekordní zisk v divizi tradingu díky expanzi svých aktivit v evropských zemích. Tradingové oddělení nedávno rozšířilo v rámci obchodování na vlastní účet portfolio produktů o plyn s fyzickým vypořádáním například ve Francii, v Itálii, Belgii, Maďarsku nebo v Dánsku. Obchodovat s elektřinou společnost začala na skandinávských trzích. Vloni ČEZ vydělal na tomto typu obchodování 3 mld. CZK a dle šéfa útvaru tradingu Luďka Horna by letošní číslo mohlo být ještě vyšší. Výnosy z tradingu by tak mohly částečně kompenzovat očekávanou nižší výrobu elektřiny, kterou management prezentoval při výsledcích za druhé čtvrtletí roku.

Zdroj:Miroslav Frayer, Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Koronavirus pozastavuje asijské investice nejen v Čechách, může se stát spouštěčem globální krize

Ilustrativní obrázek

Ranní restart 3.2.2020

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 3.2.2020

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 3.2.2020

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vývoji HDP v Evropské uniiČti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurt otevřel posílením

Ilustrativní obrázek

Asijské indexy se vyvíjejí smíšeně na pozadí obav z rozšiřování koronaviru a jeho ekon. dopadů

Ilustrativní obrázek

S&P -3,35% (nejvíce za dva roky), obavy z koronaviru srazily trhy dolů

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k růstu ceny zlata a propadu na trzích

Ilustrativní obrázek

Asie v záporu kvůli virovým obavám, Korea ztratila 4 %

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.