Ranní zpráva z akciového trhu 19.11.2019

10:51 | E V | Diskuze

Americké indexy po setinách vylepšují svoje rekordy

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Hlavní události

Pojišťovna VIG mění způsob účtování neziskových bytových družstev. Změny nebudou mít vliv na celoroční výsledky.

Evropské akcie pravděpodobně zahájí dnešní seanci mírným růstem.

Ve Spojených státech budou zveřejněny některé statistiky z trhu nemovitostí jako počet zahájených staveb nebo vydaných stavebních povolení. V eurozóně budou k dispozici data o registracích nových aut a stavební výroba.

Výsledky hospodaření dnes v USA zveřejní Home Depot, v Evropě to bude britský easyJet.

Obchodování na zámořských trzích

Americké indexy v posledních dnech postupně zvyšují svoje maxima. Ne jinak tomu bylo nakonec i během včerejší seance, ačkoliv v začátku obchodování se akciím příliš moc nedařilo. Nakonec všechny tři hlavní indexy rekordy opět vylepšily. Stačil jim k tomu posun o pouhých 5 až 11 setin procenta. Za nedostatku nových makroekonomických dat a korporátních zpráv investoři především přemítali šance na brzké uzavření obchodní dohody mezi USA a Čínou. Při pohledu na jednotlivé sektory je patrné, že obchodníci poptávali především defenzivní tituly. Nejprodělečnějším odvětvím byly energetické společnosti, jejichž hodnota se pod tlakem klesajících cen ropy snížila o 1,3 %.

Obchodování v asijsko-pacifickém regionu bylo různorodé. Zatímco akcie obchodované v Hongkongu, na čínských pevninských burzách, v Indii nebo Austrálii přinesly majitelům další zisky, v případě Japonska, Jižní Koreje, Malajsie či Singapuru končily akcie v červeném.

Vienna Insurance Group

Pojišťovna VIG včera oznámila změny ve způsobu účtování neziskových bytových družstev na základě nově přijaté legislativy. Výsledkem bude to, že hodnota nemovistostí (cca 3,8 mld. EUR), finanční závazky s nimi spojené (cca 2,7 mld. EUR) a vlastní kapitál (cca 1,2 mld. EUR) již nebudou součástí konsolidovaných výsledků a výkazů. Tyto změny budou již implementované při výsledcích za první tři kvartály letošního roku, které budou zveřejněny příští týden.

Tyto změny nebudou mít dle prohlášení managementu dopad do celkových hospodářských výsledků. Management nadále drží svůj celoroční cíl pro nezdaněný zisk v rozmezí 500 až 520 mil. EUR i po dekonsolidaci bytových družstev. Dividendová politika byla potvrzena s výplatním poměrem v intervalu 30 až 50 % čistého zisku po minoritních podílech. 

Zpráva je neutrální pro cenu akcií. Důležité je, že výhled managementu byl potvrzen.

Zdroj:Miroslav Frayer, Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.