Ranní zpráva z akciového trhu 18.7.2019

10:18 | B Z | Diskuze

Spojené státy přitvrzují v obchodní válce

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Hlavní události

Dnešek je na českém trhu bez významnějších korporátních zpráv. 
Evropské akcie by měly zahájit dnešní obchodování poklesem. 
Dnešní globální ekonomický kalendář je hodně chudý. Týdenní statistiky o počtu nezaměstnaných v USA potvrdí robustnost trhu práce, dočkat bychom se měli lepší nálady podnikatelů z Philadelphie. Pozornost investorů se bude asi nejvíce soustředit na obchodní válku, kde v posledních dnech dochází ke zhoršování situace.
Ve Spojených státech dnes své výsledky hospodaření představí dvě desítky společností. Mezi ty známější patří Morgan Stanley, Philip Morris International či Microsoft.

 

Obchodování na zámořských trzích

Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování se ztrátou. Index Dow Jones odepsal 0,4 % své hodnoty, S&P 500 si pohoršil o 0,7 % a technologický Nasdaq ztratil 0,5 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře vedlo průmyslovým podnikům (-2,2 %). Na opačné straně se nejlépe umístila síťová odvětví se ziskem 0,4 %. Za těmito poklesy stojí dva hlavní důvody. Prvním je včerejší zveřejnění Béžové knihy americkou centrální bankou. Fed ponechal beze změny svůj výhled na růst ekonomiky. Nicméně varoval před nejistotami plynoucími z obchodní války a jejich dopady na ekonomiku. Druhým důvodem poklesu je zhoršující se situace ohledně obchodní války s Čínou. Skupina amerických senátorů se chystá uzákonit zákaz obchodování s čínským Huawei pro všechny americké společnosti. To by vedlo k porušení současného příměří, které bylo dojednáno na konci června na zasedání zemí G20 v Ósace. Aby toho nebylo málo, tak americký prezident Donald Trump opět pohrozil Číně zavedením cel na zbývající exporty ve výši 325 mld. USD. Stalo se tak v reakci na jeho komentář, že k uzavření obchodní dohody vede ještě dlouhá cesta. Akciové trhy v asijsko-pacifickém regionu ukončují dnešní obchodování ve ztrátách. Reagují tak na situaci ohledně obchodní války. Nejhorší ztráty jsou v Japonsku (-2,2 %). Čínský index CSI 300 je dnes slabší o 0,7 %. 

 

 

Zdroj:Jiří Kostka, Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 1.11.2019

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 1.11.2019

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z akciového trhu 1.11.2019

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 1.11.2019

Ilustrativní obrázek

Článek BHS o dění na trzích

Ilustrativní obrázek

Komentář společnosti Randstad k zářijové míře nezaměstnanostiČti více
Ilustrativní obrázek

Německé akcie se obchodují na záporné nule

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy uzavírají s drobným růstem

Ilustrativní obrázek

Saúdové upsali 1,5 % akcií Aramco za 25,6 mld. USD, IPO tak firmu ocenilo na rekordních 1,7 bil. USD

Ilustrativní obrázek

Německé akcie otevřely na kladné nule

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie na pozitivní vlně

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.