Ranní zpráva z akciového trhu 18.4.2019

10:58 | E V | Diskuze

Avast představil velmi solidní výsledky a pokračuje ve snižování svého zadlužení

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Hlavní události

Evropské akcie zahájí obchodování zřejmě v červeném.

Dnes budou zveřejněny předstihové ukazatele PMI v některých hlavních ekonomikách. Spojené státy kromě toho nabídnou maloobchodní tržby.

Výsledky hospodaření dnes v USA představují Schlumberger, Philip Morris International nebo American Express.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové indexy včera uzavřely v červeném. Průmyslový Dow Jones i technologický Nasdaq ale odepsaly jen několik setin procenta, širší S&P 500 přišel o čtvrt procenta. Největší brzdou se staly akcie farmaceutických společností, které propadly o 2,9 %. Důvodem jsou jednání o možném rozšíření národního zdravotního pojištění v rámci programu Medicare na všechny Američany. Nedařilo se tak ani pojišťovnám, jejichž ztráty převyšovaly jedno procento.

Asijské trhy končí čtvrteční seanci ve většině případů v červeném. Nejhůře se dařilo jihokorejským titulům, které přišly o 1,4 %. Ostatní burzy uzavírají se ztrátami do jednoho procenta. Za převahou prodejních příkazů však nestály žádné významné ekonomické ani korporátní zprávy, šlo tak spíše o korekci předchozích zisků.

Avast

Jak jsme již avizovali v rámci odhadů výsledků, společnost Avast nebude za první a třetí čtvrtletí roku poskytovat detailní přehled hospodaření. K dispozici je pouze velmi zkrácená verze hospodářských výsledků bez detailnějšího vysvětlení hybných faktorů. Naše odhady za první čtvrtletí tohoto roku byly spíše opatrnější. Díky tomu také na všech sledovaných položkách došlo k jejich překonání. Upravené tržby meziročně vzrostly o 6,1 % na 211,8 mil. USD. Ziskovost měřená pomocí upravené EBITDA narostla o 5,4 % na 117,5 mil. USD. Upravená EBITDA marže za první tři měsíce činí 55,5 %.

Avast v březnu dobrovolně splatil část dluhu ve výši 200 mil. USD z peněžních prostředků na svých účtech. Díky tomu došlo k poklesu ukazatele zadluženosti (tj. čistý dluh / cash EBITDA) z 2,4násobku na konci roku 2018 na 2,3násobek. Kvůli implementaci IFRS 16, která sjednocuje účetnictví pro finanční a operativní leasingy (dříve v podrozvaze, nově stejně jako finanční leasing je součástí rozvahy), došlo k jednorázovému navýšení dluhu Avastu o 69,6 mil. USD. Bez tohoto efektu by se ukazatel zadluženosti snížil až na 2,2násobek. Management společnosti potvrdil svůj výhled na hospodaření v tomto roce, tedy na vyšší jednociferný procentní růst upravených tržeb a relativně konstantní EBITDA marži (bez vlivu IFRS 16). 

Zdroj:Miroslav Frayer, Ekonomický a strategický výzkum Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.