Ranní zpráva z akciového trhu 17.6.2019

09:29 | A O | Diskuze

Událostí týdne bude středeční zasedání Fedu

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Hlavní události 

• Dnešek je bez významnějších korporátních zpráv.
• Evropské akcie by měly zahájit dnešní obchodování růstem.
• Událostí týdne bude středeční zasedání americké centrální banky. Trh počítá se snížením sazeb už v polovině prázdnin. Ekonomové SG ale maximálně připouští preventivní snížení sazeb ještě předtím, než americké ekonomice bude hrozit recese. K tomu ale ještě na červnovém zasedání nedojde. Záležet však bude na tónu celého zasedání. Představená bude nová prognóza včetně mediánu výhledu úrokových sazeb. Z eurozóny se tento týden dočkáme předstihových PMI ukazatelů a míry inflace.
• Analytici Société Générale snížili doporučení na Držet pro finskou banku Nordea.

 

Obchodování na zámořských trzích

Americký akciový trh uzavřel páteční obchodování se ztrátou. Index Dow Jones oslabil o 0,1 %, S&P 500 si pohoršil o 0,2 % a technologický Nasdaq klesl o 0,5 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře vedlo technologickým firmám (-0,8 %) následovaným energetickými společnostmi (-0,7 %). Protipólem jim byly především síťová odvětví se ziskem 1 %. Americký ministr obchodu Wilbur Ross neočekává, že by v průběhu summitu G20 dospěl prezident Donald Trump s jeho čínským protějškem k obchodní dohodě. Spíše dle něj se oba vůdci dohodnou na tom, že jejich země budou pokračovat v obchodním jednání. Stanoví si harmonogram a pravidla jednání. V závěru svého proslovu uvedl, že Čína je tím, kdo by měl obchodní válku ukončit, když podle Spojených států vznikla právě kvůli nim.

Akciové trhy v asijsko-pacifickém regionu ukončují dnešní obchodování různorodě. Nejlépe jsou na tom trhy v Hongkongu (+0,7 %) a Číně (+0,2 %). Ztráty zaznamenává například Jižní Korea (-0,3 %). V rámci japonského indexu Nikkei 225, který se pohybuje na úrovni páteční zavírací ceny, se nejlépe daří telekomunikačním společnostem (+1 %). Naopak nejhůře jsou na tom síťová odvětví (-1,3 %). 

 

 

 

Zdroj:Jiří Kostka, Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.