Ranní zpráva z akciového trhu 16.4.2019

10:39 | M Z | Diskuze

Spojené státy a EU mohou vstoupit do obchodních jednání

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann


Hlavní události

Dnešek je bez významnějších korporátních zpráv.

Evropské akcie by měly otevřít na úrovni včerejších zavíracích cen.

Zatímco americký průmysl je dlouhodobě v dobré kondici, což potvrdí dnešní čísla, německý výrobní sektor se podle všeho stále nachází v recesi. ZEW index by ale měl ukázat, že i výhled pro německou ekonomiku se otáčí k lepšímu.

Analytici Société Générale po více jak roce obnovili pokrývání akcií francouzské společnosti Thales s doporučením Držet, která se zabývá výrobou elektro systémů pro letectví.

Ve Spojených státech dnes své výsledky hospodaření představí Bank of America, BlackRock či Netflix.

Obchodování na zámořských trzích

Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování v mírné ztrátě. Všechny tři hlavní indexy, Dow Jones, S&P 500 a Nasdaq shodně ztratily jednu desetinu procenta. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejméně dařilo finančním institucím (-0,6 %) a protiváhou jim byli výrobci nezbytného zboží se ziskem 0,7 %. Investory příliš neuspokojily hospodářské výsledky velkých bankovních domů, jako Goldman Sachs a Citigroup. Jejich ziskovost sice překonala očekávání o 21,7 %, respektive 11,4 %, avšak investoři byli zklamáni z poklesu tržeb. Ty nenaplnily očekávání analytiků, když byly přibližně o 2 % nižší než konsensus trhu. Současně trhy podlehly nervozitě z budoucích obchodních jednání mezi Spojenými státy a Evropskou unií, jejíž zástupci si včera odhlasovali, že EU může do těchto jednání s USA vstoupit. Jediná země, která vyjádřila svůj nesouhlas, byla Francie.

Akciové trhy v asijsko-pacifickém regionu ukončují dnešní obchodování v zisku. Nejvyšší zisky si připisují burzy v Číně (+1,8 %) a Indonésii (+0,9 %). V rámci japonského indexu Nikkei 225, který posiluje o 0,2 %, jsou na tom nejlépe telekomunikační firmy se ziskem 2 %. Na opačné straně se nacházejí, s největší ztrátou 1,4 %, energetické společnosti.

 

Zdroj:Jiří Kostka, Ekonomický a strategický výzkum Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.