Ranní zpráva z akciového trhu 14.3.2019

10:01 | E V | Diskuze

Americké akcie uzavřely v ziscích, Asie vesměs přešlapuje na místě

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Hlavní události

Pojišťovny hlasí škody v řádu stovek milionů korun po víkendové vichřici.

Finanční ředitel innogy očekává z prodeje českého distributora plynu innogy Grid Holding účetní zisk téměř 1 mld. EUR.

Evropské akcie zahájí dnešní seanci bez jasného trendu.

Spojené státy publikují údaje o prodejích nových domů a o importních a exportních cenách. V Evropě byly ráno zveřejněny německé a francouzské spotřebitelské ceny.

Výsledky hospodaření dnes reportují společnosti RWE, Deutsche Lufthansa nebo RTL Group.

Société Générale snížila doporučení pro švýcarského výrobce výtahů Schindler na Držet.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akcie pokračovaly i během včerejška v růstu. Index S&P 500 si polepšil o 0,7 %, stejně jako technologický Nasdaq, zatímco průmyslový Dow Jones si připsal 0,6 %. Sentiment na trzích podpořily zveřejněné zprávy o podnikových objednávkách dlouhodobého zboží v USA, které snížily obavy o vývoj americké ekonomiky. Ceny průmyslových výrobců potvrdily ustupující inflační tlaky, což dále snižuje pravděpodobnost dalšího zvyšování úrokových sazeb. V rámci indexu S&P 500 se dařilo všem hlavním sektorům v čele s farmaceutickými společnostmi (+1,1 %), které o pouhou jednu setinu procenta porazily sektor energetických firem, pro které byly dobrou zprávou rostoucí ceny ropy.

Dnes ráno určité ochlazení pozitivní nálady přinesla čínská průmyslová výroba, která zaostala za očekáváními. Tamní akcie tak uzavřely se ztrátami okolo 0,9 % v případě indexu CSI 300. Ztráty ostatních trhů nebyly nikterak zásadní, ve většině případů se pohybovaly do čtvrt procenta. Naproti tomu jihokorejské či australské akcie uzavřely seanci se ziskem.

Pozornost trhů na sebe bude dnes lákat opět Velká Británie. Po včerejším odsouhlasení parlamentu, že země z EU nevystoupí bez dohody, budou zákonodárci hlasovat o prodloužení brexitu. Libra na toto rozhodnutí reagovala posílením, což by mohlo být nepříznivým faktorem pro akcie britských exportérů.  

Vienna Insurance Group

Hospodářské noviny uvádějí, že škody způsobené víkendovou vichřicí Eberhard budou podle odhadů pojišťoven v řádu několika stovek milionů korun. Následky kalamity tak nedosáhnou škod rozsahu orkánů Kyrill (2,2 mld. CZK) a Herwart (1,5 mld. CZK) v minulých letech. Negativní dopady do hospodáření pojišťovny VIG by tak nemusely být nijak výrazné.

ČEZ

Německá společnost innogy očekává z prodeje 50,04% podílu v českém distributorovi plynu innogy Grid Holding účetní zisk téměr 1 mld. EUR. Celkovou cenu však finanční ředitel innogy Bernhard Günther neuvedl. Na stránkách innogy je k dispozici výroční zpráva innogy Grid Holding pouze za rok 2016. Dle ní vlastní kapitál firmy činil zhruba 30 mld. CZK.

Zdroj:Miroslav Frayer, Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.