Ranní zpráva z akciového trhu 12.4.2019

09:01 | E V | Diskuze

Dnes začíná výsledková sezóna v USA, radostná podívaná to nejspíše nebude

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann


Hlavní události

Dnešek je bez významnějších korporátních zpráv.

Evropské akcie by měly otevřít na úrovni včerejších zavíracích cen.

Pátek bude z pohledu ekonomických událostí relativně poklidný. V eurozóně bude zveřejněna průmyslová produkce, která by měla zaznamenat meziroční pokles přibližně o 2 %. Ve Spojených státech vyjde důvěra podle Michiganské univerzity.

Analytici Société Générale zahájili pokrývání akcií švýcarské zdravotnické společnosti Alcon s doporučením Držet. Dále pak snížili doporučení na Držet pro francouzského producenta zelené energie Neoen a zvýšili doporučení na Koupit pro další francouzskou firmu, a to výrobce luxusního zboží LVMH.

Ve Spojených státech začíná výsledková sezóna za první kvartál 2019 a své hospodaření dnes představí především bankovní domy jako JPMorgan Chase či Wells Fargo.

Obchodování na zámořských trzích

Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování převážně ve ztrátách. Index Dow Jones oslabil o 0,1 %, S&P 500 uzavřel na úrovni středeční zavírací ceny a technologický Nasdaq ztratil 0,2 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře dařilo zdravotnickým společnostem (-1,2 %), které s velkým odstupem následovali realitní developeři (-0,1 %). Na opačné straně se nacházely především průmyslové podniky se ziskem 0,9 %.

Akciové trhy v asijsko-pacifickém regionu končí dnešní obchodování různorodě. Daří se burzám v Austrálii (+0,8 %) či Japonsku (+0,7 %). Naopak ve ztrátě se pohybují například trhy v Číně (-0,6 %). V rámci japonského indexu Nikkei 225 jsou na tom nejlépe výrobci luxusního zboží se ziskem 3,9 %. Protipólem jim jsou, s největší ztrátou 3,1 %, energetické společnosti.

Na základě hrozby uvalení dovozních cel na evropské zboží v hodnotě 11 mld. USD se zástupci Evropské unie včera dohodly, že mohou být zahájena obchodní jednání se Spojenými státy. Proti tomuto kroku však bude hlasovat Francie. Její ministr financí Bruno Le Maire včera prohlásil: „Musíme se vyhnout obchodní válce. Čelíme ekonomickému zpomalení jak na globální tak evropské úrovni a důvodem jsou obchodní napětí po celém světě. Je zde obchodní napětí mezi Spojenými státy a Čínou. Neměli bychom přidávat další napětí mezi USA a EU, to by byla politická a ekonomická chyba.“

Dnes startuje výsledková sezóna ve Spojených státech, která by měla být po sérii předchozích solidních výsledků první vlaštovkou poklesu. V rámci širšího indexu S&P 500 se očekává meziroční pokles ziskovosti o 2,3 %, zatímco tržby by měly růst o 4,9 %. Za poklesem stojí především energetické společnosti a to kvůli meziročnímu poklesu cen ropy. V Evropě bude situace velmi obdobná, ziskovost by měla meziročně klesnout o 3,2 % a tržby naopak vzrůst o 2,7 %.

Zdroj:Jiří Kostka, Ekonomický a strategický výzkum Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.