Ranní zpráva z akciového trhu 12.3.2019

08:54 | M Z | Diskuze

Akciové trhy na vlně optimismu

Ilustrativní obrázek
Foto: stocks

Hlavní události

Avast zítra ráno reportuje výsledky hospodaření za loňský rok.

Valná hromada Kofoly schválila prodej polské společnosti Hoop Polska.

Dnes se uskuteční schůzka premiéra a šéfů mobilních operátorů.

Evropské akcie by měly navázat na asijské trhy a pokračovat ve včerejším růstu.

Spojené státy zveřejní spotřebitelské ceny a index optimismu malých podniků. Evropský kontinent žádný podstatný makroekonomický ukazatel nenabízí, o to větší pozornost budou investoři upírat na hlasování britského parlamentu o podmínkách odchodu Velké Británie z Evropské unie.

Výsledky hospodaření dnes reportuje německý Uniper, portugalská EDP nebo britská G4S.

Société Générale zvýšila doporučení pro akcie francouzské investiční skupiny Eurazeo na Koupit.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové indexy včera uzavřely s vysokými zisky. Nejlépe se dařilo informačním technologiím, když Nasdaq si polepšil o dvě procenta v reakci na informaci, že výrobce grafických čipů Nvidia kupuje svého konkurenta, izraelskou společnost Mellanox. Naproti tomu nejméně z hlavních indexů si polepšil průmyslový Dow Jones, jemuž ve vyšším růstu bránily akcie Boeingu (-5,4 %), které reagovaly na zprávy, že některé aerolinky omezují provoz jeho letounů 737 Max v reakci na nedávné havárie. Index S&P 500 přidal 1,5 % za podpory všech hlavních sektorů. 93 % akcií zahrnutých do tohoto indexu si připsalo zisky. Pozitivní náladě pomohly i překvapivě silné americké maloobchodní tržby, které alespoň částečně rozehnaly obavy ze zhoršujícího se vývoje největší světové ekonomiky.

Asijské akcie navázaly na vývoj ve Spojených státech a rovněž zamířily strmě nahoru. Nemalá část indexů si připisuje více jak jedno procento. Japonský Nikkei 225 uzavřel se ziskem 1,8 %, hongkongský trh v závěru obchodování přidává 1,4 % a jihokorejský Kosdaq dokonce vyskočil o 2,1 %. V asijsko-pacifickém regionu se ale našly i červené ostrůvky jako Thajsko, Indonésie nebo Austrálie.

Pro evropské akcie a zejména pak britské bude dnes stěžejní druhé hlasování britského parlamentu o podmínkách odchodu Velké Británie z Evropské unie. Nově vyjednané podmínky by mohly být pro zákonodárce přijatelnější. Jejich schválení by bylo určitě příznivou zprávou. Pokud se tak nestane bude následovat hlasování o brexitu bez dohody, a pokud i to bude zamítnuto, potom přijde na řadu hlasování o odkladu termínu odchodu. 

Avast

Společnost Avast zítra ráno zveřejní výsledky hospodaření. Pro celý rok 2018 očekáváme, že upravené fakturace nejvíce porostou díky přímému spotřebitelskému segmentu, kde předpokládáme 11% meziroční nárůst z 622,5 mil. USD na 691,0 mil. USD. Dále by mělo docházet k synergickým efektům z proběhlých akvizic společností AVG a Piriform, a to formou mírného snižování nákladů a současně růstu tržeb díky cross-sellingu produktů v nově získané uživatelské základně. Velmi očekávanou zprávou je výplata dividendy. Společnost přislíbila vyplatit alespoň 40 % z položky levered free cash flow. Na základě našeho oceňovacího modelu předpokládáme dividendu za rok 2018 ve výši 9,2 GBp na akcii.

Kofola ČeskoSlovensko

Valná hromada společnosti schválila prodej 100% podílu ve firmě Hoop Polska. Kupujícím by měl být polský výrobce minerálních vod ZMB Capital a dle již dříve oznámených informací by měla cena transakce činit minimálně 13 mil. EUR. Po ukončení tohoto prodeje Kofole v Polsku zbude už jen uzavřený výrobní závod v Grodzisku a práva k ochranným známkám minerální vody Grodziska. Záměrem managementu je prodat v budoucnu i tento závod. Naproti tomu podnik na výrobu bylinných čajů a přírodních produktů Premium Rosa si společnost Kofola chce ponechat a dále ho rozvíjet. 

O2 Czech Republic

Dnes se uskuteční schůzka premiéra Andreje Babiše s šéfy všech tří mobilních operátorů působích na domácím trhu. Tématem je zlevnění dat, jejichž cenu považuje premiér za neúnosnou. Diskutovat se budou i kontrakty na dobu určitou, jejichž rozvázání by po určité době bylo bez smluvní pokuty.  

 

Zdroj:Miroslav Frayer, Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.