Ranní zpráva z akciového trhu 1.11.2019

10:05 | B Z | Diskuze

Americké akcie mírně zkorigovaly svoje předchozí zisky

Ilustrativní obrázek

Hlavní události

Operátor O2 Czech Republic zveřejnil lepší než očekávané výsledky za Q3 19.

Evropské akcie na začátku seance příliš velkých změn nedoznají.

Z pohledu makroekonomických čísel budou dnes důležité jen Spojené státy. Budou zde zveřejněny předstihové indexy ISM a hlavně důležité statistiky z amerického trhu práce o tvorbě nových pracovních míst, míře nezaměstnanosti nebo hodinových výdělcích.  

Hospodářské výsledky dnes v USA zveřejní například Chevron, Exxon Mobil nebo AbbVie. V Evropě reportují například Danske Bank nebo Novo Nordisk.

Société Générale snížila doporučení pro švýcarského výrobce sanity Geberit na Držet.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové indexy včera uzavřely v červeném. Technologický Nasdaq klesl o 0,1 %, S&P 500 přišel o 0,3 % a průmyslový Dow Jones odepsal půl procenta. Ze sektorů se dařilo pouze dvěma defenzivním odvětvím, a to komunikacím (+0,3 %) a utilitám (+0,5 %). Investoři po posledních zprávách mírně znervóznili ohledně podpisu částečné obchodní dohody mezi USA a Čínou. Vyjednavači by dnes měli spolu hovořit po telefonu.

Většina asijských burz roste. Obchodníky k nákupům akcií přiměly lepší než očekávané indexy PMI z Číny. Tamní index CSI 300 se tak dnes vyhoupl o 1,6 % nahoru. Daří se i jihokorejským nebo indickým akciím, které si připisují 0,8 %, respektive 0,1 %. Akcie obchodované v Japonsku nebo Malajsii zamířily do červeného a odepisují mezi 0,3 a 0,5 %.

O2 Czech Republic

Operátor dnes ráno zveřejnil výsledky hospodaření za Q3 19. Zatímco na straně tržeb O2 Czech Republic mírně zaostalo za očekáváním trhu, milé překvapení dodalo na úrovni provozní i čisté ziskovosti. Struktura tržeb ukazuje na pokles v segmentu pevných linek a na Slovensku, zatímco český mobil zaznamenal mírný nárůst. EBITDA vzrostla o vysokých 10 % na 3,26 mld. CZK, což do velké míry je dáno změnou účetního standardu IFRS 16. Bez této změny by EBITDA přidala pouze 3,7 %. Na úrovni čistého zisku měla ale nová metodika negativní dopad 10 mil. CZK, proto výše celkové ziskovosti 1,42 mld. CZK je určitě příjemným překvapením. Na tomto výsledku se podepsaly především nižší než očekávané náklady na prodej. Meziroční pokles je pak dán vyššími odpisy dlouhodobého majetku, které dopadly zhruba v souladu s naším očekáváním. Čistý dluh vůči EBITDA se oproti výši k polovině letošního roku na konci třetího kvartálu zvýšil na 0,9x, což je ale stále výrazně pod střednědobým cílem managementu na úrovni 1,5x.

Zveřejněná čísla především s ohledem na výši čistého zisku hodnotíme pozitivně. Akcie O2 Czech Republic by mohly otevřít růstem. Podrobnější komentář zveřejníme během dne.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 1.11.2019

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 1.11.2019

Ilustrativní obrázek

Akcie na Wall Street mírně korigovaly dnešní ztráty

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 1.11.2019

Ilustrativní obrázek

Článek BHS o dění na trzíchČti více
Ilustrativní obrázek

Saúdové upsali 1,5 % akcií Aramco za 25,6 mld. USD, IPO tak firmu ocenilo na rekordních 1,7 bil. USD

Ilustrativní obrázek

Německé akcie otevřely na kladné nule

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie na pozitivní vlně

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifická seance se nesla v pozitivním duchu

Ilustrativní obrázek

Černé zlato přítěží

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.