Ranní restart: přípravy, překvapení a 200>2790

10:09 | A O | Diskuze
Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Letem světem

Tento týden zasedá ECB a Maria Draghiho čekají poslední tři měsíce ve funkci. Zvýšilo se riziko, že by Rada guvernérů pod jeho vedením mohla snížit depozitní sazbu už tento týden (trhem implikovaná pravděpodobnost se aktuálně motá kolem 50%), podle nás je stále pravděpodobnější, že ke snížení dojde až v září (možnost, že by po září sazba ECB zůstala na -0,4% je pouze 16%). ECB tento týden nejspíše řekne, že úrokové sazby zůstanou na současné nebo nižší úrovni. Ale také možná řekne, že je připravena obnovit nákup aktiv na svou bilanci. Příští týden zasedá Fed, který by měl snížení sazeb doručit už tento měsíc.

Mimochodem, pokud se podíváme na makro data a jak čerstvá data překvapují finanční trh, tak situace v USA je horší než v EMU (naposledy tomu tak bylo v roce 2017).

Na druhou stranu trh výrazně méně věří ECB, že je schopna střednědobě dostat inflaci na cíl. Zatímco 5Y5Y inflační swapy pro USA se pohybují nad dvěma procenty, tak ty EMU blízko jednomu procentu

V Hormuzském průlivu atmosféra houstne: Írán zadržel britský tanker i s posádkou se zdůvodnění, že se srazil s rybářskou lodí a nechtěl ji pomoci. Britové tvrdí, že Írán zajal tanker v ománských teritoriálních vodách. V posledních třech měsících jde už o osmý incident s tankery v tomto průlivu.

Avengers: Endgame překonali Avatara, dosavadního rekordmana, v příjmech z lístků do kina (2,79 mld. USD). Nicméně i zde je potřeba umět očistit výdělek o inflaci: po očištění o inflaci se dostal „pouze“ na 16. místo. Žebříček vede Jih proti Severu, který vydělal pouze 200 milionů, ale v roce 1939.

Studie ukazuje, že sociální média nemůžou za vaše nešťastné životy: "We found that social media use is not, in and of itself, a strong predictor of life satisfaction across the adolescent population. Instead, social media effects are nuanced, small at best, reciprocal over time, gender specific, and contingent on analytic methods."

 

Zdroj:David Navrátil, Česká spořitelna
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Hlavní ekonom ECB žehlí včerejší slova Christine Lagarde a vysvětluje stimulační balíček

Ilustrativní obrázek

Stejná písnička stále dokola. Trhy si opět žádají rate cut

Ilustrativní obrázek

J&T Banka Bond Weekly: 2/9/2019

Ilustrativní obrázek

Akcie padají, dluhopisy nesou čím dál méně. Jak v tomto prostředí investovat?

Ilustrativní obrázek

Donay: Připravujme se na obrovské změny v monetární politiceČti více
Ilustrativní obrázek

Zlatý index: ČNB v červnu navýšila devizové rezervy o 1,2 tuny zlata

Ilustrativní obrázek

Německý DAX na úvod týdne posiluje

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifický region odstartoval týden růstem

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vysokému zájmu o zlato

Ilustrativní obrázek

Německo na kladné nule

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie pokračovaly v růstu, Čína představila silné PMI

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.