Ranní restart 29.7.2019

11:03 | B Z | Diskuze

hlavně nezklamat, válečný kabinet a beďar

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Letem světem

HDP USA vzrostlo ve druhém čtvrtletí o něco více, než se čekalo: o 2,1% (očekávání 1,8%). Chicagský index NAI ukazuje, že by v tomto čtvrtletí měla ekonomika USA udržet růst v okolí dvou procent.

Tento týden zasedá Fed, který doručí snížení sazeb. Bude argumentovat inflací a riziky. Nicméně, tohle snížení finanční trh považuje za hotovou věc a bude se především zajímat, kolik snížení ještě Fed doručí. Přitom ještě v červnu mezi členy FOMC těsně převládal názor, že jestli snižování, tak až příští rok, a to jen o 25bb (viz medián). Nicméně obrázek také ukazuje, že se zformovala velká skupina guvernérů, která by chtěla snížit sazby na dvě procenta letos a nechat je na této úrovni i příští rok. Problém je, že finanční trh je natěšen na výraznější snižování sazeb: letos se spokojí s 50 bodovým snížením, ale příští rok očekává dalších 50 bodů = snížení sazeb na 1,5% a pak stabilita. Pokud Fed nechce trh „zklamat“ už nyní, tak bude muset v komunikaci umně balancovat s riziky a nejistotami. Bez toho by i po snížení sazeb tento týden mohl přijít pokles finančních trhů. Obchodní války update: tento týden by se měly obnovit jednání mezi USA a Čínou. Brexit update: Boris “You don't know the power of the dark side” Johnson začíná vládnout, svůj kabinet nazval „válečným“ = minimálně marketingově se chce tvářit, že se připravuje na tvrdý brexit, aby získal alespoň nějakou páku na EU, aby došlo ke zrušení irské pojistky. Dominic Cummings, stratég brexitové kampaně, řekl, že Johnson je připraven odejít z EU k 31. říjnu za každých okolností, že je proto připraven i rozpustit parlament nebo vyvolat předčasné volby, pokud by parlament měl tendenci blokovat brexit bez dohody. A to on má tuto tendenci, proto chce přijmout zákon, který takovému odchodu bude bránit. Ropa: Británie nasazuje torpédoborec do Hormuzské úžiny, aby doprovázel komerční lodě plující tímto průlivem. Mezitím Čína dovezla z Íránu nejméně ropy od roku 2010. Spekuluje, že jde o úlitbu USA. Tento týden zasedá i ČNB. Ta ponechá sazby beze změny. Ministryně financí chce zrušit každoroční zprávu o připravenosti ČR přijmout euro.

Zdroj:Česká spořitelna a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Evropa v datech: Evropskou ekonomiku táhne průmysl, nejvíce lidí ale pracuje v koronavirem silně zasažených službách

Ilustrativní obrázek

Jiný pohled na liberační balíček

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k celkovým nákladům na obnovu ekonomiky

Ilustrativní obrázek

Ekonomické dopady koronaviru na české firmy

Ilustrativní obrázek

Moneta, Komerční banka: Stabilizační kroky ČNB i výzva ke zdržení se výplaty dividendy

Ilustrativní obrázek

Koronavirus ovlivňuje chod firem. Jaký má dopad na byznys?Čti více
Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k bankrotům významných společností

Ilustrativní obrázek

Německý DAX v závěru týdne oslabuje

Ilustrativní obrázek

Asijské indexy smíšené; trh spekuluje nad tím, co bude tématem Trumpovy konference ohledně Číny

Ilustrativní obrázek

Wall Street pokračuje v růstovém tažení

Ilustrativní obrázek

Německý DAX roste

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifický region se ve čtvrtek obchodoval smíšeně

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.