Rádi byste si tak jako Barbra Streisandová naklonovali svého psa? Víme, co k tomu budete potřebovat

12:06 | wa pe | Diskuze

Slavná americká zpěvačka a herečka Barbra Streisand se nedokázala smířit se smrtí svého oblíbeného mazlíčka Samanthy plemene Coton de Tuléar, nechala si proto vytvořit hned dva jeho klony.  

Ilustrativní obrázek
Foto: JacLou

Ještě před smrtí Samanthy jí byly z tváří a žaludku odebrány buňky, ze kterých Streisandová nechala vytvořit dva klony nazvané Miss Scarlett a Miss Violet. Pokud se v případě svého oblíbeného mazlíčka hodláte vzepřít smrti a následovat příklad známé zpěvačky, máte na výběr několik možností, připravte se však na vysoký finanční výdaj.  Více jak 600 úspěšně naklonovaných mazlíčků má údajně za sebou jihokorejská společnost Sooam Biotech, která si za jeden pokus účtuje 100 000 USD. Levněji přijde jeden pokus o naklonování v texaských laboratořích ViaGen Pets, kde přijde na 50 000 USD. Cenu za jeden pokus zdůrazňujeme právě proto, že současné postupy nejsou schopny úspěch zaručit již napoprvé. V Sooam Biotech uvádějí úspěšnost asi jen ve třetině pokusů.

V případě, že Vás ještě neodradila cena, je třeba uvažovat také nad etickou stránkou klonování mazlíčků. Ostatní psi stejného plemene musí poskytnout svá vajíčka a plnit funkci náhradních matek. I v případě, že vše proběhne ideálně, stále si musíme uvědomit, že klonování nepřivede původního mazlíčka zpět k životu. Stejně jako jednovaječná dvojčata mají rozdílnou povahu a charakter, to samé platí i pro klonované psy. „Pokud nový klon vyrůstá ve stejném prostředí jako původní pes, jeho osobnost bude stejná nebo velmi podobná,“ upozorňuje společnost My Friend Again na svých internetových stránkách.   

Jestliže jste i přesto odhodlaní nechat si svého mazlíčka naklonovat, budete potřebovat vzorek asi 8 mm kůže z oblasti břicha. Potřebné vzorky je možné odebrat i po smrti mazlíčka, pokud byl ovšem včas zabalen do mokrých ručníků a vložen do lednice. Není už potom lepší navštívit nejbližší přeplněný útulek a dát šanci na spokojený život novému psu?

Zdroj:fut, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Solar Orbiter začal s měřeními. Z Čech má na palubě jedinečnou optiku.

Ilustrativní obrázek

V Česku se rekordně investovalo do výzkumu a vývoje

Ilustrativní obrázek

Jak se ladila chytrá stélka do bot Miomove

Ilustrativní obrázek

Hyundai prezentuje na konferenci MIF 2019 filozofii budoucí mobility, zaměřenou na člověka

Ilustrativní obrázek

Kam směřuje využití umělé inteligence?

Ilustrativní obrázek

Exact Sciences kupuje firmu Genomic Health za 2,8 miliardy USDČti více
Ilustrativní obrázek

Zlatý index: ČNB v červnu navýšila devizové rezervy o 1,2 tuny zlata

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vysokému zájmu o zlato

Ilustrativní obrázek

Ozvěny trhu: Dolar vítězí, viru navzdory

Ilustrativní obrázek

Článek BHS k vývoji zlata

Ilustrativní obrázek

Vývoj hodnoty drahých kovů

Ilustrativní obrázek

OPEC+ se podle očekávaní dohodl na prodloužení snížené těžby ropy

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.