Qutoutiao Inc čínský poskytovatel mediálního obsahu zhodnotil první den obchodování na NASDAQ své akcie o téměř 130%

12:49 | Redakce W4T | Diskuze

Akcie čínského poskytovatele mediálního obsahu, společnosti QUTOUTIAO (QTT, NASDAQ) v pátečním IPO dosáhly zhodnocení 128,14%, a to navzdory rostoucím obavám investorů z eskalace US-Čínské roztržky ohledně schodku vzájemné obchodní bilance obou ekonomických gigantů, která v posledních dnech poznamenala například akcie čínského on-line retailera Alibabu (BAA. NASDAQ).

Ilustrativní obrázek
Foto: GotCredit

QTT poskytuje uživatelům mediální obsah na základě osobních preferencí, resp. personalizovaný mediální obsah, který, stejně jako Google a další, využívá pohybu uživatele na internetu, klíčových slov při vyhledávání a skladby e-mailové pošty k vytvoření uživatelského profilu, doplněného o osobní preference zadané uživatelem.

Specifické u QTT je zaměření na čínskou populaci z TIER-3 a 4, tedy města s nižším počtem obyvatel, než v deseti největších multimilionových čínských aglomeracích.

CSO (Chief Strategy Officer) Qutoutiao Oliver Chen označil právě toto zaměření za jeden z hlavních důvodů úspěchu prvního obchodního dne, když poukázal na fakt, že QTT si strategicky vybrala, často opomíjený sektor TIER-3 a nižší, který není v hledáčku zájmů hlavních čínských technologických aplikací a firem, přesto, že představuje více, než miliardu potenciálních uživatelů.

Populace v oblastech TIER-3, 4 má podstatně nižší penetraci mobilními telefony a proto dominantní hráči na mobilním technologickém trhu nevěnovali doposud pozornost tomuto sektoru, neboť oproti hlavním aglomeracím zde připadá na obyvatele pouze třetina mobilních zařízení per capita (TIER-3, 4 cca 0,7 mob. Tel.. na hlavu, TIER -1. 2 je to cca 2,3).

Vedle zaměření na menší města je podstatou byznysu také „porozumění“ uživatelům. Jedná se o zpracování preferencí výběru typu médií a článků, které uživatelé vyžadují. Qutoutiao vyvinul vlastní algoritmizaci a využívá technologií strojového učení, práce s velkými daty a umělé inteligence. Chen zmínil příklad aktuálního vývoje obchodního napětí a uvedl, že zatímco konkurence, která se zaměřuje na TIER-1, 2 se nejčastěji věnuje dopadům sporů s USA na byznys a oslabení Juanu, QTT toto téma presentuje okrajově a nabízí uživatelům více zábavy a relaxace a nekonfrontuje je s problémy, které se jim mohou zdát odtažité a které, podle jejich názoru, nemohou ze svých měst nikterak ovlivnit.

Příjmy QTT se povětšinou rekrutují z oblasti reklamy; firma dosáhla v prvních šesti měsících tohoto roku obratu 101,2 mil. USD, což je meziroční zvýšení o 16,1 mil. USD, oproti stejnému období v 2017, což představuje navýšen o 18,9%.

QTT má více než 17 milionů uživatelů denně, kteří v průměru tráví více než 55 minut denně užíváním této platformy. Cílem QTT je expanze do TIER-1 a 2.

Akcie v primárním obchodování dosáhly zhodnocení téměř 80%, ve veřejné fázi pak 55%.

Zdroj:redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Deutsche Bank plánuje zpětný odkup dluhopisů v hodnotě jedné miliardy EUR

Ilustrativní obrázek

Autobazary AAA se na burzu v nejbližší době nevrátí

Ilustrativní obrázek

Saúdskoarabský korunní princ hovořil o IPO Saudi Aramco na přelomu let 2020 a 2021

Ilustrativní obrázek

Aston Martin očekává tržní hodnotu 4 až 5,1 miliard liber po IPO v Londýně

Ilustrativní obrázek

IPO Constellation Pharmaceuticals v hodnotě 80,1 milionu USD je plánován na dnešek

Ilustrativní obrázek

Developerská skupina UDI Group hodlá na trhu START získat v první fázi 300 milionů korunČti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v zisku

Ilustrativní obrázek

Asie obchodovala smíšeně, výrobce čipů TSMC oznámil výsledky a očekává větší investice

Ilustrativní obrázek

Německý DAX se drží nuly, SAP a Covestro zvýšily celoroční výhled

Ilustrativní obrázek

Asijský trh převážně v zeleném

Ilustrativní obrázek

Německá burza zahajuje mírným růstem

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifickým indexům se převážně dařilo, v Číně akcie klesaly

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.