PVH Corp reportuje výsledky za 2QY19

12:41 | B Z | Diskuze

Tržby společnosti a EPS adj. překonaly očekávání analytiků. Společnost rozšířila své plány na zpětný odkup akcií o 100 mil. USD. Výhled pro rok 2019 byl snížen z důvodu očekávaného dopadu obchodní války.

Ilustrativní obrázek
Foto: manicare
Výsledky společnosti PVH Corp. (PVH) za 2Q 2019
  2Q 2019 Konsensus 2Q 2019 2Q 2018
Tržby (mld. USD)  2,364 3,328 2,334
Čistý zisk (mil. USD) 193,5 -- 165,2
Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) 2,100 1,881 2,180

 

„Těší nás, že reportujeme naše výsledky z druhého čtvrtletí fiskálního roku 2019, které pokračovaly ve skvělém výkonu v našem evropském businessu. Nicméně naše aktivity v Severní Americe a napříč Čínou zažily slabý trend i kvůli dopadu protestů v Hongkongu.

I přestože, že nás naše výsledky těší, tak jsme byli nuceni přikročit ke konzervativnějšímu přístupu při tvorbě výhledu pro druhé pololetí roku. Snížili jsme tak odhady našich ročních tržeb a EPS na základě současných trendů a očekávání volatility v makroekonomickém prostředí, podmínek v retailovém businessu po celém světě a pokračující eskalaci obchodních tenzí mezi USA a Čínou, které vytváří tlak na naše obchodní aktivity. …

Silně důvěřujeme našemu diverzifikovanému business modelu a kondici značek CALVIN KLEIN a TOMMY HILFIGER a věříme ve směřování našich obchodních aktivit k úspěchu ve stále se měnícím spotřebitelském prostředí. S tím, jak naplňujeme, naše strategické priority, pokračujeme v digitální transformaci zároveň s naší snahou spotřebiteli přinášet co nejlepší zkušenosti s našimi výrobky, se nám podaří cílit na přání spotřebitelů.

Emanuel Chirico, předseda a CEO společnosti

 

Hospodářské výsledky
EPS (GAAP) dosáhl na 2,58 USD/akcii oproti původnímu výhledu očekávajícímu 2,75 – 2,80 USD/akcii. Do EPS (GAAP) negativně zasáhl měnový vývoj, který podle odhadu ukazatel snížil zhruba o 0,06 USD/akcii. EBIT (non-GAAP) poklesnul na 565 mil. USD. Hrubá obchodní marže meziročně poklesla o 1,1 p.b. na 54,5 %.

Tržby za značku Tommy Hilfiger (TH) vzrostly meziročně o 8 % na 1,1 mld. USD, z čehož TH Internationalzažil nárůst tržeb o 18 % na 697 mil. USD a v Severní Americe pokles o 5 % na 413 mil. USD. Business Calvin Klein (CK) prošel kontrakcí v rámci tržeb, když se nížily meziročně o 6 % na 873 mil. USD. V rámci značky tržby narostly o 1 % na 465 mil. USD v sekci CK International a v Severní Americe klesly o 13 % na 409 mil. USD. Business Heritage Brands nedošel v podstatě s tržbami k meziroční změně a končí druhý kvartál na 381 mil. USD.

Výhled do konce roku 2019
Společnost podle finanční zprávy přikročila ke konzervativnímu přístupu, který více zohledňuje současné trendy a naposledy uvalené tarify v rámci obchodní války, co se týče stanovení výhledu do konce roku 2019. V tomto světle byl snížen odhad EPS (GAAP) do rozmezí 7,95 – 8,05 USD/akcii oproti původně očekávaným 9,05 – 9,15 USD/akcii. Nový odhad zisku na akcii v sobě obsahuje i očekávaný nepříznivý měnový vývoj, který by na tento ukazatel měl dopadnout snížením o 35 centů/akcii. Tržby v v průběhu  FY19 měly vzrůst zhruba o 1 %.

Program zpětného odkupu akcií
Za prvních šest měsíců FY19 PVH Corp odkoupila zhruba 1,2 mil. ks akcií za 127 mil. USD. Společnost zároveň plánuje do konce fiskálního roku zpětně odkoupit 300 mil. USD, tedy o 100 mil. více, než původně očekávala.

 

Vývoj na burze
Akcie společnosti momentálně v premarketu posilují o 2 %.

PVH Corp (PVH) včera posílila o 2,5 % na 71,57 USD
Ukazatel   Ukazatel  
Kapitalizace (mld. USD) 5,4 P/E 7,1
Vývoj za letošní rok (%) -23,0 Očekávané P/E 7,2
52týdenní minimum (USD) 67,4 Prům. cílová cena (USD) 107,3
52týdenní maximum (USD) 157,1 Dividendový výnos (%) 0,2

 

Zdroj: PVH Corp, Bloomberg

Zdroj:Miloslav Blín, Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Avast: Dividenda nad odhady, firma potvrdila výhled

Ilustrativní obrázek

Firemní výsledky pro tento týden: Siemens, Infineon Technologies, Philip Morris Int., Alphabet

Ilustrativní obrázek

Catterpillar zveřejnil výsledky za 4QFY19 a výhled pro FY20

Ilustrativní obrázek

Amazon zveřejnil výsledky za 4QFY19 a výrazně překonal odhady analytiků

Ilustrativní obrázek

Růst Facebooku zpomaluje. Jeho akcie po výsledcích odepsaly 7 %.

Ilustrativní obrázek

Konglomerát General Electric překonal očekávání výsledků za 4Q a potěšil výhledem hotovostních tokůČti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurt otevřel oslabený

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy padají; sledované indexy už klesly o více jak 10 % z nedávných maxim

Ilustrativní obrázek

Index Dow Jones uzavřel čtvrteční seanci silnou ztrátou -4,43%.

Ilustrativní obrázek

Koruna aneb První případ nakažení koronavirem u nás

Ilustrativní obrázek

Asijské indexy převážně oslabují: včera byl počet nově nakažených po světě poprvé vyšší jak v Číně

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.