Půjčka bez doložení příjmu: Vše, co byste měli vědět

07:41 | Mar Ve | Diskuze

Půjčka bez doložení příjmu je často využívaným produktem pro řadu lidí v nečekané finanční tísni. Jaké jsou výhody a nevýhody tohoto typu půjčky, do jaké míry je pravdivé tvrzení a absenci dokládání příjmu a kde lze takovou půjčku získat, se dozvíte níže.

Foto: W4T

Hlavní výhody

Půjčka bez doložení příjmu je lákavá především svou dostupností a administrativní nenáročností. Díky tomu lze často získat peníze vyplněním jednoduchého online formuláře již během několika desítek minut. Díky faktu, že není nutné dokládat příjem a často ani nahlížet do registrů, na půjčku dosáhnou také lidé, kteří by u bankovních institucí neměli šanci. V naprosté většině případů se však jedná pouze o úvěry s krátkou splatností a nízkou nominální hodnotou.

Na co si dát pozor

Jelikož se poskytovatel úvěru vzdává možnosti ujistit se o tom, že klient bude schopen řádně splácet, musí si toto riziko kompenzovat vysokým úrokem. Půjčka bez doložení přijmu od nebankovních poskytovatelů je tak v porovnání s jinými typy půjček (především bankovními) drahá. U krátkodobých úvěrů se RPSN pohybuje běžně v řádech tisíců procent. Navíc v případě problémů se splácením krátkodobých půjček často naskakují ještě vysoké poplatky, proto si před uzavřením úvěru vždy nejprve pečlivě pročtěte úvěrovou smlouvu a všeobecné obchodní podmínky.

Složitější, než se zdá

Půjčka bez doložení příjmu nemusí být vždy taková, jak se na první pohled tváří. Dané označení může znamenat, že poskytovatel pouze nepožaduje doložení standardního potvrzení o příjmech od zaměstnavatele. Může však požadovat jiný doklad, který vypoví něco o klientově schopnosti splácet, jako např. výpis z bankovního účtu či výplatní pásku. V některých případech je zase absence doložení příjmu vykoupena nutností uvést ve smlouvě ručitele, který už příjem doložit musí a přebírá tak na sebe riziko. Další možností jak se vyhnout doložení příjmu je ručení nemovitostí. Jistá forma ověření je běžná u téměř všech úvěrů s vyšší nominální hodnotou. Opravdová půjčka bez jakéhokoliv doložení příjmu či ručení je běžně k dostání přibližně do výše deseti tisíc korun.

Poskytovatelé

Získat půjčku bez doložení přijmu o nominálně nižší částce lze například u těchto poskytovatelů:

Ferratum

Kamali

Kredito24

Profi Money

Půjčkomat

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

ESSOX nabízí vyřízení půjčky na spotřební zboží pomocí SMS

Ilustrativní obrázek

Vánoční dárky: třetina lidí si na ně půjčuje, 5% je nekupuje vůbec

Ilustrativní obrázek

Jak mohou studenti získat peníze na studium?

Ilustrativní obrázek

Z nuly na 4 mld. půjčených peněz za tři roky

Ilustrativní obrázek

Objem pohledávek inkasních agentur loni stoupl o 3,3 miliardy KčČti více
Ilustrativní obrázek

Pražská burza klesla zpět pod psychologickou metu 1 100 bodů

Ilustrativní obrázek

Pražská burza po otevření posiluje

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 20.2.2020

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 20.2.2020

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.